Ferdi Vierklau leert Wamberto schaatsen tijdens het uitje van de selectie naar de kerstmarkt op het Museumplein. Leo van Veen (rechts) heeft geen hulp nodig. medewerkers van Ajax komen bijeen op de Toekomst voor een kerstborrel. Vrijdag 22 december Algemeen directeur Arie van Eijden stuurt de seizoenkaarthouders op de tweede ring een brief waarin hij hen oproept in het vervolg af te zien van het naar beneden gooien van voorwerpen, zoals tijdens Ajax - FC Twente en bij eerder gelegenheiden gebeurd is. Donderdag 28 december De D-jeugd behaalt op Tenerife op een jeugdtoernooi met Europese topclubs de derde plaats. Nadat de halve finale tegen Real Madrid nipt verloren is gegaan (1-1, penalty's), verslaat de ploeg van Robin Pronk in de strijd om de derde plaats Paris St. Germain overtuigend met 4-0. Maandag 1 januari De Koninklijke HFC speelt voor de 68ste keer de traditionele nieuwjaarswedstrijd tegen de oud internationals en wint met 2-0. Mister Ajax Sjaak Swart speelt één helft mee en wordt door de KNVB gehuldigd na zijn laatste wedstrijd voor Oranje. Swart zelf wil van een afscheid niet weten en zegt bij andere wedstrijden van de oud-internationals nog graag van de partij te zullen zijn. Dinsdag 2 januari Doelman Serge van den Ban is tot het eind van het seizoen uitgeleend aan HFC Haarlem. Woensdag 3 januari Richard Knopper wordt in het AMC geopereerd aan zijn linkerenkel. De revalidatie zal ongeveer vier maanden in beslag nemen. Aron Winter en Tijjani Babangida spelen in Yokohama mee in een wedstrijd tussen spelers uit Zuid- Korea en Japan en een team met vertegenwoordigers uit de rest van de wereld. Het duel eindigt in een 1-1 gelijkspel. Donderdag 4 januari In het Rotterdamse theater Lantaren/Venster wordt de documentaire Ajax, daar hoorden zij engelen zingen' vertoond. Maandag 8 januari. De selectie hervat de training. Ook op de Toekomst vangen de trainingen weer aan. In verband met de herdenkingsplechtigheid ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de cafébrand van 1 januari die op 12 januari in Volendam wordt gehouden, besluit Ajax de nieuwjaarsreceptie die op hetzelfde tijdstip is gepland, niet door te laten gaan. 4 'n de Amsterdam Arena wordt begonnen met de aanleg van de 24ste grasmat. In het AT5-programma 'Godenzonen' noemt Michael van Praag het gedrag van Ajax-supporters die tijdens het bezoek van FC Twente op 17 december het geluid van gillende keukenmeiden nabootsten, het dieptepunt van het jaar 2000. Van Praag zegt overwogen te hebben om uit schaamte op te stappen. Dinsdag 9 januari Cedric van der Gun meldt zich vanwege een knieblessure af voor het oefenduel van Jong Oranje tegen Heracles. Voor hem in de plaats roept bondscoach Mark Wotte Youssouf Hersi op. De van Ajax Cape Town afkomstige Steven Pienaar arriveert in Nederland. Woensdag 10 januari De Ajacieden Andy van der Meyde, Rafael van der Vaart en Youssouf Hersi spelen met Jong Oranje met 0-0 gelijk tegen Heracles. Donderdag 11 januari Steven Pienaar speelt mee met Ajax 2 in een oefenpartij tegen het eerste elftal. 4 Per 1 februari treedt Jacob Bergsma in dienst bij Ajax als manager PR, Communications en Publications. Vrijdag 12 januari De selectie reist af naar Qatar voor een trainingskamp van een week. Ole Tobiasen, John O'Brien, Ferdi Vierklau en Richard Knopper blijven achter in Amsterdam voor behandeling van hun blessures. Zaterdag 13 januari Ajax A1 wint de uitwedstrijd tegen Telstar A1 met 6-2. Maandag 15 januari Ole Tobiasen traint voor het eerst sinds zijn knieoperatie in mei 2000 met een bal. Net als bij de wedstrijd Ajax - Panathinaikos veilt Ajax voor de wedstrijd Ajax - Vitesse via de veilingsite ricardo.nl een reclamebord. Dinsdag 16 janauri Danny Blind bezoekt Jari Litmanen in Liverpool. Het bezoek aan de nieuwe club van de Fin maakt deel uit van een stage voor de cursus Coach Betaald Voetbal die Blind volgt bij de KNVB. Woensdag 17 januari De waarnemers van Voetbal International kiezen Rafael van der Vaart tot de beste speler van de eerste seizoenshelft. Vrijdag 19 januari Jason Culina wordt tot het eind van het seizoen verhuurd aan Germinal Beerschot Antwerpen. In Qatar spelen Ajax en het nationale elftal van het land met 0-0 gelijk. Zondag 20 januari De selectie keert terug uit Qatar. Maandag 22 janauri Ajax 2 wint een vriendschappelijke wedstrijd tegen Bayer Leverkusen met 1-0. Het doelpunt wordt gemaakt door Anthony Obodai. 56 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001 Op 8 januari wordt begonnen met de aanleg van de 24ste grasmat in de Amsterdam Arena.

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 56