4 Op de Toekomst vindt het jaarlijkse Dick de Groot- slotgala plaats voor de spelers van de zaterdagelftallen. Horst Blankenburg en Sjaak Swart na de replay van de Europa-Cupfinale Ajax - Panathinaïkos uit 1971. Vrijdag 15 december Ivan Radeljic keert terug naar huis. De 20-jarige jeugdinternational van Hajduk Split is na een stage van een kleine week te licht bevonden door Co Adriaanse. 4 Co Adriaanse verwacht niet dat er in de winterstop nieuwe spelers zullen worden aangetrokken. Zondag 17 december Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - FC Twente wordt door Ajax en Siemens Mobile Telephones een driejarig sponsorcontract getekend. 4 In de Amsterdam Arena boekt Ajax een afgetekende 5-1 overwinning op FC Twente. Maandag 18 december Ajax 2 wint op de Toekomst met 5-0 van PSV 2. 4 In het AT5-programma 'Godenzonen' zegt technisch directeur Leo Beenhakker dat Ajax de komende jaren weer nadrukkelijk moet meespelen om de titel. Daarnaast zal de ploeg zich binnen een aantal jaren weer moeten kwalificeren voor de Champions League. Dinsdag 19 december In de Heineken-brouwerij in het centrum van Amsterdam wordt Rafael van der Vaart door de gemeente Amsterdam gehuldigd als Talent van het Jaar. Woensdag 20 december De UEFA legt Ajax boetes op van in totaal 30.000 Zwitserse francs wegens wangedrag ÊÊm van supporters bij de wedstrijden tegen Gent en Lausanne. 4 Twente-doelman Sander Boschker wordt M f J niet gestraft voor de rode kaart die hij kreeg in het duel JflH tegen Ajax. 4 In de Amsterdam Arena wordt het Ik* f jubileumjaar van Ajax afgesloten met een replay van de Europa-Cupfinale van 1971 tussen Ajax en Panathinaikos. De elftallen van dat jaar spelen een voorwedstrijd, die door de Grieken met 1-0 gewonnen wordt. Het duel tussen de huidige elftallen levert de historisch 'correcte' uitslag van 2-0 voor Ajax op. 4 Tijdens de avond wordt afscheid genomen van Jesper Gronkjaer, Brian Laudrup en Dani. Ook worden de teksten onthuld die door het sfeerteam zijn aangebracht op de betonnen rand van de tweede ring in het stadion. De avond wordt afgesloten met een lasershow en vuurwerk. Donderdag 21 december Ajax gaat niet akkoord met de door de UEFA opgelegde boete naar aanleiding van de ongeregldheden die plaatsvonden tijdens KAA Gent - Ajax. De A-selectie besluit de eerste helft van het seizoen met een bezoek aan de kerstmarkt op het Museumplein. 4 Leden en »- In de rust van Ajax - Panathinaikos nemen Jesper Gronkjaer, Dani en Brian Laudrup afscheid van het Amsterdamse publiek. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 55