NS0RS Foto: Louis van de Vuurst zoals nu vooralsnog het geval is met Aron Winter en Richard Witschge, die het er lastig mee hebben om de aanstormende jeugd het hoofd te bieden. Ajax moet z'n talenten koesteren en de kans geven hun kwaliteiten te laten zien. Nu al speelt het elftal met zo'n zes spelers uit de eigen opleiding en er staat er nog een aantal te dringen om ook een plekje in het eerste elftal af te dwingen. Voor Jong Oranje werden ter voorbereiding op de aanstaande EK-kwalificatiewedstrijden zes Ajacieden geselecteerd: Serge van den Ban (uitgeleend aan 'zusje' Haarlem), Darl Douglas (verhuurd aan RBC), Cedric van der Gun, Andy van der Meyde, Rafael van der Vaart en Mitchell Piqué (verhuurd aan FC Twente). Het Nederlands elftal kent nog geen Ajacieden, maar ze zijn onderweg... Op 8 januari werden de trainingen hervat en kon Co Adriaanse met een vrijwel volledige fitte ploeg van start gaan om op 12 januari voor een trainingskamp af te reizen naar Doha in Qatar. Alleen Tobiasen en Knopper behoorden nog tot de geblesseerden. De club zou die dag z'n traditionele nieuwjaarsreceptie houden doch als blijk van medeleven met het in de nieuwjaarsnacht door een rampzalige cafébrand getroffen Volendam werd de bijeenkomst geannuleerd. Met die vreselijke ramp nog vers in onze gedachten is al het geschrevene feitelijk volkomen irrelevant. Twee sterren van weleer, Velibor Vasovic, de trotste aanvoerder, en Piet Keizer, de onnavolgbare linksbuiten. E FEBRUARI 2001 gepaste wijze een einde aan het jaar waarin Ajax het 100-jarig bestaan vierde. Over de drempel En zo zat het magische jaar 2000 er alweer op. Een jaar dat we in vele opzichten niet snel zullen vergeten. Het feestgedruis werd nogal overschaduwd door de hectische perikelen op het sportieve vlak. De club bleef weinig bespaard en werd soms meer geassocieerd met een speelbal waar iedereen zo hard mogelijk tegenaan kon trappen, dan met de voetbal waar het allemaal om gaat. In de afgelopen eeuw heeft de club echter bewezen tot de top van de wereld te behoren en dat bleek nog eens bij een clubverkiezing van de eeuw waar Voor de wedstrijd zong de cast van de Musivue het clublied, gedirigeerd door Ruud Krol met gipsen poot en kruk waarmee hij ook in 1971 op Wembley het legioen had opgezweept. Foto'sYvonne Witte In de wedstrijd tussen het huidige Ajax en Panathinaikos zag het publiek in de tweede helft eindelijk weer eens Aron Winter op het veld. De aanvoerder bracht zelf de overbekende 2-0 eindstand op het scorebord. Real Madrid de eer te beurt viel als eerste te worden verkozen, gevolgd door Manchester United, Bayern München, Barcelona en Ajax op de vijfde plaats. Een mooi rijtje om bij te horen. Clubs als Juventus, AC Milan, River Plate, Panarol en Flamengo liet Ajax achter zich. De club heeft het dus door de jaren heen nog niet zo slecht gedaan en dat geldt ook voor de eerste helft van deze competitie. Na achttien wedstrijden bezet Ajax de vierde plaats, de ploeg mag zich het meest productieve team noemen met 45 doelpunten en er wordt in uitwedstrijden ook weer gewonnen. Dat lukte pas echt bij Willem II maar het had ook eerder kunnen gebeuren bij Vitesse, FC Utrecht en PSV. Tegen Sparta was Ajax beter maar ging het vreemd genoeg toch helemaal de mist in terwijl het bij AZ in Alkmaar ook niet helmaal goed afliep. In de Amsterdam Arena ging het allemaal een stuk beter met alleen tegen NEC een gelijkspel en verder louter positieve resultaten en prima spel. De weg terug lijkt te zijn gevonden, waarbij we echter niet moeten denken dat alles alweer dik in orde is. De tweede helft van het seizoen zal ons moeten leren of de ploeg inderdaad in staat is de opgaande lijn van eind vorig jaar te vervolgen. Onder leiding van Co Adriaanse is er in ieder geval een weg ingeslagen die z'n vruchten begint af te werpen. Nieuwe talenten krijgen een kans en een aantal van hen grijpt deze met beide handen aan. Dat zal altijd ten koste blijven gaan van anderen, [MKT MAIf

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 52