Het 'Ajax van 1971' dat aantrad in de replay van de finale op Wembley. Staand vanaf links: grensrechter Jan Keizer, scheidsrechter Jack Partridge, Velibor Vasovic, Heinz Stuy, Barry Hulshoff, Horst Blankenburg, Gerrie Mühren, Klaas Nuninga. Gehurkt: grensrechter Bep Thomas, John Rep, Ruud Suurendonk, Ruud Krol, Sjaak Swart, Arie Haan, Wim Suurbier. Foto: Louis van de Vuurst Johnny Rep en Gerrie Kleton. Heinz Stuy, Barry Hulshoff, Velibor Vasovic, Piet Keizer. Ton Pronk, Tscheu-la Ling, Klaas Nuninga. AJAX MAr.A7IKIE FFRRUARI 7001 51 Veel van de sterren van weleer waren aanwezig, onder wie Ruud Krol (vooraf even 'in het gips' gezet), Arie Haan, Barry Hulshoff, Piet Keizer, Gerrie Mühren, Heinz Stuy, Wim Suurbier, Ruud Suurendonk, Sjaak Swart en Velibor Vasovic. Met coach Rinus Michels op de bank wekte de ploeg de indruk in ieder geval niet te willen verliezen. Dat gold voor de Grieken ook en al waren de tackles van Suurbier ouderwets, zij trokken zich daar weinig van aan, scoorden een prachtige goal en wonnen de wedstrijd. Dat vervolgens toch Ajax op het ereterras verscheen om een beker in ontvangst te nemen paste in de opzet de historie te laten herleven. Vervolgens gingen de 23.000 toeschouwers zich opmaken voor het duel tussen de huidige teams van Ajax en Panathinaikos. In de eerste helft speelde het Ajax zoals het de laatste weken was samengesteld. Vervolgens kwamen alle anderen in het Foto's: Yvonne Witte Twee spelers konden er niet meer bij zijn. De shirts van de overleden Nico Rijnders (6) en Dick van Dijk (10) bleven achter op de bank. Foto: Yvonne Witte veld zodat praktisch iedereen de nodige speelminuten kreeg toebedeeld van Co Adriaanse, die toch een vleugje blijdschap toonde toen in de tweede helft Wamberto en Winter Ajax een 2-0 winst bezorgden. Inderdaad, dezelfde uitslag als 29 jaar geleden. In de rust van deze wedstrijd werd, zoals gebruikelijk bij spelers die Ajax gaan verlaten of dat hebben gedaan, ruimschoots afscheid genomen van Jesper Gronkjaer (Chelsea), Brian Laudrup (gestopt) en Dani (Benfica en nu Atlético Madrid. Na mooie woorden van voorzitter Van Praag namen de spelers met een ereronde afscheid van het publiek. Een indrukwekkende en spectaculaire lasershow met veel vuurwerk maakte op

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 51