joeg vanaf de aftrap de tegenstander alle kanten van het veld op. Een doorbraak van Cedric van der Gun noopte keeper Boschker tot een noodgreep hetgeen hem een rode kaart opleverde, waarna FC Twente de klus verder met tien spelers moest zien te klaren. Het gaf Ajax de gelegenheid snel orde op zaken te stellen want keeper Jan Willem van Ede stond nog maar net onder de lat of de bal lag al in het net door een kopbal van Nikos Machlas. En als Rafael van der Vaart er vervolgens 2-0 van maakt, Chivu uit een strafschop 3-0 scoort en Machlas op slag voor rust 4-0 maakt, kan gezegd worden dat de wedstrijd gelopen is en Ajax met een riante voorsprong de tweede helft in kan gaan. Daarin wordt het nog 5-0 door Galasek en door een op de valreep gescoorde goal van FC Twente wordt de eindstand 5-1. Een uitslag die aan duidelijkheid niets te wensen overliet ook al heeft de tegenstander het grotendeels met tien man moeten zien te klaren. 'Elf tegen tien betekent niet automatisch dat je een wedstrijd wint,' opperde Co Adriaanse na afloop. 'Maar tactisch heeft de ploeg heel goed gespeeld.' Dus was de stemming na afloop opperbest. Er werd gewonnen en bovendien gebeurde dat met hoofdzakelijk prima voetbal door een jonge ploeg waar nog heel veel plezier van kan worden beleefd. De trainer zag dan ook de toekomst hoopvol tegemoet. 'Misschien is het wel eens aardig zo halverwege een rekensommetje te maken. We staan nu vierde en zijn de meest scorende ploeg. De basis is nu gelegd voor het Ajax van de toekomst. En twee keer dertig punten is zestig punten en daarmee kwalificeren we ons voor Europees voetbal.' Einde 100 jaar Ajax De competitie zat er dan wel op maar er moest van nog iets afscheid genomen worden: het 100-jarig jubileum. Want mocht ons jubileumjaar dan sportief voor een deel mislukt zijn, de festiviteiten rond het jubileum zijn er niet minder om geweest. Het oud en nieuw, het nieuwjaarsconcert, de Musivue, het jubileumboek 'Ajax 1900-2000', de verschillende jeugdtoernooien, de wedstrijden voor onze amateurelftallen, de film 'Daar hoorden zij engelen zingen', het waren allemaal prachtige evenementen die nog lang in onze herinnering zullen blijven voortleven. Uiteraard hoort een dergelijk jaar waardig te worden afgesloten. Daarvoor was woensdag 20 december gereserveerd. Met een wedstrijd tegen het Griekse Panathinaikos, de tegenstander van Ajax tijdens de finale van de Europa Cup in 1971, toen op Wembley door een 2-0 overwinning voor de eerste keer de Cup met de grote oren werd binnengesleept. Nu, 29 jaar later, troffen de heren elkaar weer, in een zeer nostalgisch treffen van twee keer 15 minuten. Voorafgaand aan de wedstrijd werd het clublied gezongen door de Musivue-groep en een indrukwekkende minuut stilte in acht genomen voor de spelers die er niet meer bij konden zijn: Dick van Dijk en Nico Rijnders. De shirtjes met de nummers 10 en 6 bleven onaangeroerd. Tomas Galasek bejubelt het doelpunt waarmee hij de stand tegen FC Twente op 5-0 gebracht heeft. Het was alweer de vijfde competitietreffer van de Tsjech. Wamberto speelde tegen FC Twente een uitstekende partij met wervelende acties en twee assists. Foto's: Louis van de Vuurst 49 MAGAZINE FEBRUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 49