de assistent-scheidsrechter stond ten onrechte te wapperen met z'n vlag vanwege vermeend buitenspel. Deze visie werd door scheidsrechter Uilenberg spontaan overgenomen, terwijl dezelfde fluitist even daarvoor een gevaarlijke Feyenoord-aanval liet doorgaan ondanks het vlaggen van z'n hulp aan de zijlijn. Nu bleef het helaas voor Ajax 0-0 en kwam Feyenoord steeds beter in de wedstrijd en steeds dichter bij de openingstreffer. Die viel dan ook na 24 minuten. Ajax zag vervolgens nauwelijks kans hier iets tegenover te stellen. De jonge ploeg van Co Adriaanse werd bepaald niet weggespeeld maar forceerde toch te weinig kansen om enig recht van spreken op een overwinning te hebben. De Rotterdammers liepen gedurende de wedstrijd uit naar 3-0 waarna Andy van der Meyde met hulp van de Rotterdamse defensie de eindstand op 3-1 bepaalde. Een terechte overwinning voor de Rotterdammers met toch een wrang bijsmaakje vanwege het afkeuren van een loepzuiver doelpunt bij een 0-0 stand. We zullen nooit weten hoe het gegaan zou zijn als Ajax wel op voorsprong was gekomen. Mooie ervaringen Na de wedstrijd had iedereen op basis van het vertoonde spel wel vrede met de uitslag. 'Vooral het eerste half uur maakten we een zwakke indruk,' vond Co Adriaanse. 'Daarna ging het wat beter. Toch was het een zeer terechte uitslag. Feyenoord was in alle linies beter.' Toch levert deze wedstrijd voor onze ploeg ook winst op. Niet in cijfers of punten maar winst gericht op de toekomst door onze jeugdige talenten dit Rafael van der Vaart duelleert met Paul Bosvelt. De Amsterdamse talenten legden het in een enerverende wedstrijd af tegen de Rotterdamse routine. Het verschil Van der Vaart-Bosvelt was kenmerkend. De Ajacied speelde nagenoeg foutloos, maar de Feyenoorder deed het nog beter, werd man van de wedstrijd en had twee assists. Het verschil tussen een jeugdinternational en een volwaardig A-international. Foto: Louis van de Vuurst soort wedstrijden te laten spelen. Mooiere ervaringen en een betere leerschool zijn niet te bedenken. De reacties van de jeugdigen na afloop waren dan ook in die trant. 'Het resultaat is teleurstellend maar dit was wel een heel mooie ervaring,' zei Rafael van der Vaart. Ondanks de nederlaag hadden ze genoten van deze wedstrijd en vond men het een hele belevenis in deze ambiance te mogen spelen. 'Een droom, ik was totaal verrast,' erkende ook Youssouf Hersi, gevraagd naar zijn reactie toen hij hoorde dat hij tegen Feyenoord moest spelen. 'Voor het eerst in de basis en dat tegen Feyenoord.' 'Hersi was er rijp voor,' verklaarde de trainer, 'en ik ben tevreden over hem.' Ook Feyenoord-coach Van Foto: Louis van de Vuurst Vrijdag 15 december bezochten Cris Chivu en Nikos Machlas de vestiging van de Ajax Fanshop in sportzaak Duosport in de Raadhuisstraat in Amsterdam. Onder grote belangstelling van vooral jonge fans signeerden zij er shirts en spelerskaarten. Marwijk kon z'n geluk niet op maar bleef tijdens de wedstrijd ondanks de voorsprong toch nerveus. 'Ik vind dat Ajax een goed team heeft en ondanks de voorspong hing ik niet rustig achterover op de bank. Ajax kende veel dreiging en dan weet je het maar nooit.' 'Stijf' op vier Voor we ons konden gaan voorbereiden op de sluiting van ons jubileumjaar, de kerstballen, de oliebollen en de appelflappen moest er eerst nog waardig afscheid genomen worden van de eerste helft van deze competitie. Daarvoor kwam op 17 december FC Twente naar de Amsterdam Arena. Om allerlei redenen zou het inderdaad zeer aardig zijn wanneer Ajax deze wedstrijd in winst zou kunnen omzetten. Niet alleen zou onze ploeg dan met een stevige vierde plaats op de ranglijst de winterstop ingaan, het zou ook betekenen dat de pupillen van Co Adriaanse in deze eerste helft van de competitie in thuiswedstrijden ongeslagen zouden blijven en alleen tegen NEC met een gelijkspel genoegen moesten nemen. Gelukkig was de ziekenboeg weer wat leeggestroomd en stonden Chivu, Bergdolmo en Machlas weer te springen om hun wedstrijd tegen de Tukkers te spelen. De opening was spectaculair want Ajax AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001 47

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 47