Enschede en Volendam KRONIEK door Tijn Middendorp Het jubileumjaar werd op 20 december afgesloten met de wedstrijd Ajax - Panathinaikos, die werd voorafgegaan door een replay van de Europa- Cupfinale van 1971. De avond werd besloten door een spectaculaire lasershow. VAN DE VOORZITTER Rampen voltrekken zich alleen op de televisie, althans, zo was het tot voor kort. Het is ver van je bed en na het volgende journaalonderdeel ben je het meestal alweer vergeten. Binnen een jaar hebben wij echter twee maal ondervonden dat het ook bij ons om de hoek kan gebeuren en dan is het opeens zo akelig dichtbij dat het je erg aangrijpt en moet je er ieder uur van de dag wel even aan denken. Je leeft met de slachtoffers mee en geeft aan de collecte. Volgens goed Nederlands gebruik dempt men daarna pas de put. In 'het land van het vingertje naar anderen' blijken vergunningen niet te kloppen, worden wettelijke voorschriften met voeten getreden, mag de traumahelikopter na 19.00 uur van onze milieugoeroes niet meer vliegen, waardoor kostbare tijd bij het redden van mensenlevens verloren gaat... En wij? Wij staan erbij en we kijken ernaar, maar doen niets. Of toch? Ja wel, op 17 december jongstleden deed een groot deel van onze supporters iets. Zij treiterden onze Twentse gasten, die allemaal wel familie of vrienden hebben die op de een of andere manier slachtoffer van de vuurwerkramp zijn geworden, door twee maal drie kwartier gillende keukenmeiden na te bootsen en rotjes af te steken. Bravo dames en heren. Tijdens de bekerwedstrijd tegen Vitesse was er weer een collecte, nu voor de slachtoffers in Volendam. Voor iedereen in het stadion een kans om met gulle hand te geven en het geweten schoon te wissen. Tot degenen wie dit aangaat: als we straks voor de KNVB-beker onverhoopt tegen FC Volendam spelen, kunnen we van u dan het aansteken van sterretjes verwachten? U moet zich diep schamen en u doet er goed aan uw seizoenkaart niet meer te verlengen. U bent namelijk geen Ajacied en hoort in ons stadion niet thuis. Michael van Praag 42 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 42