Wij moeten nog groeien. Ach, als we deze groep eens vier jaar bij elkaar zouden kunnen houden, dat zou prachtig zijn...' maken ons er ondertussen van bewust dat we professionals zijn. Zij adviseren ons bijvoorbeeld ook bij het aannemen van de juiste houding ten opzichte van het professionele voetbal. Van Aron Winter heb ik daarover veel geleerd. Dat wil ik graag, want ook dat hoort erbij.' Over Adriaanse zegt Pasanen: 'Hij is eerlijk. Dat is goed, want dan weet je als voetballer altijd waar je staat. Hij zet ons aan het werk, er is altijd wel ruimte voor verbetering.' Het Ajax van 1995 In Finland is Ajax nog steeds een begrip, ondanks de magere jaren die de club Litmanen wordt vergeleken. De twee komen uit hetzelfde land en de namen 'bekken' hetzelfde, maar daarmee houdt meteen iedere vergelijking op. Pasanen kan er wel om lachen: 'Ik heb het ook gehoord, maar het slaat natuurlijk nergens op, want ik ben verdediger en moet me ook nog waar maken. Jari heeft bij Ajax alles gewonnen en is natuurlijk een totaal andere speler dan ik.' Ontwikkelen, sterker worden, leren. Het zijn woorden die steeds weer terugkeren als Pasanen over zichzelf en Ajax praat. Wat zou er volgens hem nog aan zijn spel verbeterd kunnen worden? 'Ik moet beter leren coachen in het veld, dat is als verdediger belangrijk. Verder moet ik sneller, wendbaarder en sterker worden. Gelukkig kan ik op al deze onderdelen goed trainen bij Ajax. De omstandigheden om te trainen zijn hier geweldig.' De ontwikkeling van Pasanen is derhalve nog in volle gang, maar het Finse leger loert ook op het Ajax-talent: Pasanen moet immers nog vier maanden van zijn dienstplicht vervullen. 'Ze wachten de komende zomer op me,' zegt hij lachend. 'Maar vakantie heb ik ook nodig, anders wordt het gewoon te veel. Ik kom niet onder de dienstplicht uit, anders ga je in Finland naar de gevangenis. Zo zijn onze wetten nu eenmaal. Gelukkig krijg ik wel de nodige medewerking. Ik kan de resterende tijd van mijn dienstplicht zelf invullen.' tijdens de millenniumwisseling kende. Pasanen: 'Halverwege de jaren negentig liet de Finse televisie veel wedstrijden van Ajax zien. Dat kwam doordat de club successen boekte in de Champions League, maar ook omdat jari in die ploeg speelde. Dat herinnert iedereen zich in Finland. Zelfs nu wordt Ajax nog in verband gebracht met de ploeg van 1995, maar dat is niet realistisch. Nog niet in ieder geval, want dat elftal was van absolute wereldklasse. Wij moeten nog groeien. Ach, als we deze groep eens vier jaar bij elkaar zouden kunnen houden, dat zou prachtig zijn...' Het is onvermijdelijk dat Pasanen met Eerste meters Pasanen zegt zich gelukkig bij Ajax te voelen, vooral omdat daar zijn lastigste tegenstanders zitten. Pasanen: 'Ik ben blij dat ik Cedric van der Gun alleen op de training tegenkom, want met hem heb ik altijd veel problemen! Hij is altijd zo snel weg en ik heb moeite met spelers die snel zijn op de eerste meters. Daarom ben ik blij dat ik in de wedstrijd tegen Feyenoord niet tegenover Leonardo stond. Ik ben niet bang voor de return in Amsterdam. Ik denk dat we Feyenoord over enkele maanden al aan kunnen. Tegen PSV hebben we bewezen dat we klaar zijn voor de topwedstrijden. Het huidige Ajax krijgt steeds meer vorm en de spelers begrijpen steeds beter wat de trainer met de ploeg wil. Dat is een goede zaak.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 36