vooral niet te veel over nadenken, want anders raak je gefrustreerd. Dat wil ik niet.' Topwedstrijden Pasanen speelde mee in de wedstrijden tegen PSV en Feyenoord, tevens zijn eerste kennismaking met de Nederlandse topclubs. Uit tegen PSV ging het goed, afgezien van de botsing waarbij hij een voortand verloor, maar tegen Feyenoord had de verdediger het in de kolkende Kuip moeilijker. Pasanen: 'Het was inderdaad een lastige wedstrijd voor me. Van de ambiance heb ik eerlijk gezegd weinig gemerkt. Als ik een wedstrijd inga, probeer ik me zodanig te concentreren dat ik door omstandigheden van buitenaf niet word afgeleid. Ik had meer problemen met de aanvallers van Feyenoord dan met de ambiance. Feyenoord heeft een goede ploeg. Het was mijn eerste echte topwedstrijd, een van de moeilijkste wedstrijden die ik ooit in mijn loopbaan heb gespeeld. Ik heb in die wedstrijd ondervonden dat ik nog ervaring mis. Volgend jaar zal ik in dezelfde wedstrijd volgens mij al beter uit de voeten komen. Chivu is wat dat betreft mijn voorbeeld, ik hoop me net zo snel en goed te ontwikkelen als hij. Ik speel graag met hem, we voelen elkaar goed aan. We nemen de spelsituaties altijd goed door, zowel voor als na de wedstrijden. We praten daar veel over.' De communicatie tussen Chivu en Pasanen verloopt nu nog in het Engels, maar binnen afzienbare tijd moet dat - als het aan Co Adriaanse ligt - in het Nederlands. Pasanen werkt er hard aan. 'Het gaat steeds beter, ook omdat ik op school vier jaar Duits heb gehad. Ik heb nu iedere week Nederlandse les. Vraag me alleen nog niet te veel, want dan wordt het moeilijk voor me! Maar over twee of drie jaar spreek ik de taal denk ik wel redelijk.' Over de belangstelling voor zijn vriend Chivu meent Pasanen: 'Ik weet dat die belangstelling er voor hem is. Eerlijk gezegd hoop ik dat hij krijgt wat hij verdient. Is dat bij Ajax, dan is dat bij Ajax, maar als dat elders is, dan is dat helaas onvermijdelijk.' Mooie jaren Waar de buitenwacht aanvankelijk nogal sceptisch was over het spel van Ajax, heeft daar inmiddels een kentering plaatsgevonden. Het inpassen van jonge spelers verloopt goed en de eenheid binnen de jeugdige selectie wordt steeds groter. Ajax lijkt weer een herkenbare ploeg te worden. Doordat de gemiddelde leeftijd erg jong is, leidt dit nog weieens tot een slippertje, maar met name thuis krijgt Ajax weer langzaam zijn glans terug, getuige de thuiswedstrijden van vlak voor de winterstop tegen Heerenveen (6-2) en FC Twente (5-1). Wat vindt Pasanen van het huidige Ajax? 'We gaan vooruit, maar het mooiste moet nog komen. Als Ajax deze ploeg bij elkaar kan houden, komen er enkele mooie jaren aan. Maar het is moeilijk om in deze tijd een ploeg bij elkaar te houden. Bovendien is er geen tijd, want een club als Ajax moet successen boeken. Er wordt immers veel geld geïnvesteerd. Dit jaar kunnen we al hoog eindigen, maar belangrijker is dat we vooral beter gaan voetballen. Dan komt de rest vanzelf, ik heb daar alle vertrouwen in. We hebben enkele grote talenten en de spirit in de selectie is goed. Met de meeste jongens kan ik erg goed opschieten. We hebben veel lol. De routiniers in de selectie Feyenoord ondervonden ervaring mis Volgend jaar zal ik in dezelfde wedstrijd volgens mij al beter uit de voeten komen AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 35