hard in het veld, bescheiden erbuiten Pasanen: In Petri Pasanen lijkt Co Adriaanse de ideale man gevonden te hebben om achterin de gaten te dichten. De Fin kwam afgelopen zomer over voor een korte stage, maar maakte in korte tijd zoveel indruk dat hij nu al niet meer valt weg te denken uit Ajax' hoofdmacht. Daarbij komt dat het jeugdige koppel Chivu/Pasanen elkaar prima aanvoelt. Is Pasanen op het veld een niets ontziende, stoere verdediger die in de Nederlandse competitie al één voortand is kwijtgeraakt, buiten het veld is hij rustig en bescheiden. Ajax Magazine sprak de verdediger aan de vooravond van de winterstop. De uit het Finse Lahti afkomstige Pasanen speelt pas enkele maanden in Nederland. Hij maakte in korte tijd faam en heeft nauwelijks tijd gehad om alles te verwerken. De achterban is blij dat er weer een echte verdediger staat, die geen enkel duel schuwt. Pasanen leert snel en maakt ondanks zijn leeftijd (20) een berekende en zelfverzekerde indruk. Toch is het niet niets om 'zomaar opeens' - want zo is het in feite gegaan - in het eerste van Ajax te komen. Pasanen blijft er kalm onder en wil zich in eerste instantie vooral met zijn ontwikkeling als voetballer bezig blijven houden. Pasanen: 'Ik wilde graag in door Jeroen van den Berg foto's Louis van de Vuurst Nederland spelen omdat het in mijn ogen een sterke competitie is, met enkele mooie wedstrijden op het programma. Maar ook tegen de op papier minder sterke tegenstanders moet je hier alert zijn, want een verrassing hangt altijd in de lucht. In de Nederlandse competitie moet er altijd gevochten worden, ook tegen de lager geklasseerde clubs. In Finland is dat niet AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001 29

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 29