Zelfs een integere film kan tot rellen leiden Liefst onderhoudt hij een intieme relatie met bewierookte voetballers, in de hoop dat hun bedwelmende geur op hem overslaat zodat ook hij wordt bewierookt Pt HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Ik wacht op een komiek uit zo'n arm Afrikaans land, die zegt dat hij bij nader inzien niet voor een loopbaan in Amsterdam voelt, omdat hij thuis wél op een goed veld mag voetballen. Matty Verkamman in Trouw van 9 december Wie van mening is dat de vertoning van een documentaire over Ajax in de stad Rotterdam met alle geweld (lees: politie-inzet) doorgang moet vinden, kan straks op grond van precies dezelfde argumenten ook pleiten voor de viering van het eerstvolgende landskampioenschaop van Feyenoord op het Leidseplein. Gerhard Hormann in de Volkskrant van 9 december De voetbaljournalist is meestal een gemankeerde (ex-)voetballer. Hij volgt vanaf de tribune in het stadion met een mengeling van bewondering en jaloezie de bewegingen van de voetballers die de publieke aandacht trekken en praat graag met hen alsof hij hun gelijke is. Liefst onderhoudt hij een intieme relatie met bewierookte voetballers, in de hoop dat hun bedwelmende geur op hem overslaat zodat ook hij wordt bewierookt. Guus van Holland in NRC Handelsblad van 11 december Overigens, het blijkt bijzonder moeilijk te zijn de film die is gemaakt over nota bene de neergang van onze Mokumers, buiten Amsterdam gedraaid te krijgen. Dat is natuurlijk een schande (wie laat zich nu toch weer intimideren door de bedreigingen van een zootje gajes), maar wel moet mij van het hart dat bij hun jarenlang weid en breid rond getoeterde populariteit buiten de hoofdstad toch wel een klein vraagtekentje mag worden geplaatst. Gerard Cox in de Feyenoord Krant van 12 december En nou weet ik wel, Feyenoordsupporter ben je niet voor je lol, maar kom op jongens, we hebben nog heel wat weken te gaan, we hebben tegen Mokum het stadion op z'n kop gezet, ik ben dus weer helemaal het ventje, ik ga daarom nu ook de stad in en ben tot dinsdag voor niemand bereikbaar. Gerard Cox in de Feyenoord Krant van 12 december Enige tijd geleden stuurde een kennis mij een krantenbericht op. De kop luidde 'Ajax-film weg uit Hoogeveen'. Ik begreep onmiddellijk waarom hij me dit bericht had toegestuurd. In een Drentse roes had ik in mijn mediastukje voor Ajax Magazine nummer 3 op bijna lyrische manier over Hoogeveen en omstreken geschreven. Over gemoedelijke mensen die voor een even gemoedelijke sfeer in de lokale radio uitzendingen zorgden. Ook nu, bij het teruglezen van het stukje, valt het me op dat ik het in oktober van het vorige jaar erg leuk moet hebben gehad in Hoogeveen. Dat laatste was die kennis van mij niet ontgaan. Hij kon het overigens al vermoeden, want hij is net als ik een frequente en grage bezoeker van de Zuid- Drentse plaats. Het opgestuurde krantenbericht leerde me dat de film 'Ajax, daar hoorden zij engelen zingen' in Hoogeveen voorlopig uit de roulatie was genomen, omdat 'er steeds meer dreigementen via de telefoon en de e-mail binnenkwamen van groeperingen als het PSV-front Oost'. Het PSV-front Oost zorgt voor een verbod van de Ajax-film in Hoogeveen. Kunt u het nog volgen? Ik zet de feiten nog even op een rij. Cineast Roel van Dalen trekt een jaar uit voor het maken van een Ajax-documentaire. Hij maakt zijn opnamen gedurende het sportief zeer ongelukkig verlopen seizoen AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001 175

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 175