getrouwd geweest met Simone Signoret, een van de meest indrukwekkende Europese vrouwen die ik ooit heb gezien. En alsof dat allemaal niet genoeg is, is hij ook gevraagd om president van Frankrijk te worden, terwijl hij daarvoor geen enkele opleiding had. Dan ben je iemand hoor. Het was echt een fantastisch gesprek, met een aardige anekdote. Hij heette in werkelijkheid Ivo Livi. Toen ik binnenkwam, zei ik: "Mijn naam is Ivo," en voegde er meteen aan toe dat het mijn echte naam was. Toen zat het meteen goed. 'Een andere bijzondere herinnering is het interview met Roald Dahl. Dat is nu zestien jaar geleden, het was mijn eerste bedrijf geeft. Dat zou ook niet meer kunnen. Het bedrijf is niet meer van mij alleen afhankelijk. Dat voelt heerlijk, want ik kan me nu volledig op de creatieve kant richten. Om al het werk van me af te zetten, doe ik in de zomer tweeëneenhalve maand helemaal niets. Dan zit ik met mijn familie in ons huis in Frankrijk en mag ik niet gebeld worden. Soms schrijf ik een boek, maar verder is het golfen, zwemmen, tennissen en vooral het werken aan een sociale inhaalslag met vrienden. Iedere week komt er wel iemand langs. Ik heb dat nodig, anders wordt mijn leven te eenzijdig. Geluk is voor mij heel belangrijk. Ik verbaas me iedere dag opnieuw. Over het feit dat je überhaupt weer opstaat, of dat er een duif door de tuin loopt en dat ik voortdurend leuke mensen tegenkom.' Het mooiste interview 'De mooiste herinnering bewaar ik aan mijn gesprek met Yves Montand. Dat was mijn grote held. Hij groeide op in een arm gezin in Italië en is daarna min of meer vanuit het niets een geweldige acteur en zanger geworden. Hij heeft ook nog eens het bed gedeeld met Marilyn Monroe en is AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001 171

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 171