maar qua lopen was het niets. Ik speelde eerst bij RKAVIC en later bij De Zwarte Schapen. Ik was vreselijk fanatiek in die tijd. Als ik telefonisch had gehoord dat een wedstrijd was afgelast, ging ik toch een half uur fietsen om te kijken of het echt waar was. Ik heb tot mijn achttiende in Amsterdam gevoetbald en later nog enkele jaren in het Gooi. Op het laatst ging het steeds moeizamer. Ik speel nu nog steeds op iedere zaterdag, maar niet in clubverband. Mijn twee zoons wel, die spelen bij BFC. Veel van hun vriendjes gaan hockeyen, dus ik vrees dat het voetbal binnenkort afgelopen kan zijn. Dat zou ik erg jammer vinden, want ik vind ze allebei erg goed. 'Hoogtepunt in mijn eigen loopbaan was de voorwedstrijd bij het officiële afscheid van Willem van Hanegem. Ik speelde in een artiestenploeg. Het was die dag prachtig weer, dus er zaten al 60.000 toeschouwers in de Kuip toen wij moesten voetballen. Warming-up vlak langs de tribune, goddelijk was dat.' Favoriete spelers 'Net als bijna iedereen vind ook ik Van der Vaart erg goed. Ajax heeft enkele goede jeugdspelers, zoals onder meer Van der Gun. Een oude wet luidt: pas ze één voor één in, bij voorkeur in een goed draaiende ploeg. Wat dat betreft gaat het onder Adriaanse nu snel, maar waarschijnlijk moet dat ook. Ik vind Chivu een heerlijke voetballer, maar bij iedere bal die hij goed inspeelt denk ik direct: hoe lang zal het duren voor hij weg is? Dat is zo zonde. Ik houd van kleurrijke spelers. Rijkaard vond ik altijd een geweldige voetballer. Zulke spelers mist het huidige Ajax. De grote persoonlijkheid die het elftal meesleurt. Rijkaard, Blind, zulke types. De huidige lichting is ook niet hard genoeg. Ik ben heus geen voorstander van gemeen spel, maar Ajax is op het moment wel erg lief.' De toekomst van Ajax 'Ik deel het optimisme van Adriaanse niet. Wij leven bij Ajax nog steeds met de reputatie die we destijds, en dat laatste zeg ik met nadruk, hebben opgebouwd. Ajax heeft nu een leuke ploeg, maar zeker niet meer dan dat. In de glorietijden had Ajax een superploeg. Zowel in de periode- AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001 167

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 167