opgestaan. Ze was inderdaad, net als hij, tegen de één negentig. Hun lichamen hadden elkaar heel even beroerd. Nauwelijks waarneembaar. Een lichte schok had hij gevoeld. Elektriciteit, vonken, prikkels in het vooronder. Hun gezichten waren zo dicht bij elkaar, daar kon nog geen Ajax Magazine tussen. Haar warme adem kringelde als wierook tegen zijn gezicht. Het aroma bevatte weliswaar bier en tabak, maar voelde toch erg opwindend aan. Hij had zijn armen om haar heupen willen leggen, haar naar zich toe willen trekken en met zijn tong proberen haar verstandskiezen te tellen. Maar hij had zich ingehouden. Het café was aardig volgelopen en dan beheers je je. In zijn hoofd, waar het altijd zong naar de sixties, woedde een strijd tussen de Troggs en de Rolling Stones. Tussen I can't control myself en I can get no satisfaction. Voorlopig liet hij Jagger c.s. winnen; de mannen van Reg Presley stonden naar hij vurig wenste voor later op de avond op het programma. Alex had een klein maar knus appartementje. Driehoog, Herengracht. Keuken, badkamer, slaapkamer en woonkamer. Olaf nam plaats op een zwartleren bankstel en keek om zich heen. Bijna alles in de kamer was zwart, inclusief behang en vloerbedekking, zag hij nadat Alex overal kaarsen had aangestoken. De enige kleursignalen in deze dark room kwamen van posters van Ajax en foto's van Nikos Machlas. 'Je bent wel gek op hem, geloof ik?' 'Man, schei uit! Als ik in de Arena zit, zie ik er maar één: Nikos. Al die anderen zijn er niet. Ja, ze zijn er wel, maar wie kan er nou meer in de buurt komen van de Griekse held Ajax dan een echte Griek? Nikos beheerst het hele veld, hij is zo aanwezig, zelfs al is de bal tachtig meter bij hem vandaan. Die stijl, hoe hij draait, sprint, trapt, die onverstoorbare blik, dat prachtige klassieke hoofd, dat na een teleurstelling even naar het gras kijkt, maar meteen daarna weer omhoog, stoer, onoverwinnelijk, de kin naar voren, wie maakt me wat, heerlijk! Weet je trouwens dat je heel erg op hem lijkt?' Olaf begon te lachen. 'Ik lijken op Nikos? Jij zegt ook alles om me in bed te krijgen, hè?' 'Niks bed,' antwoordde ze, nog steeds met cappuccino in haar stem, en ging voor hem op haar knieën op de grond zitten. 'Niks bed. Bank. Hier. Nu. Ik wil je hier en nu.' Ze duwde Olafs benen uit elkaar, kroop naderbij en zette met haar handen koers naar zijn riem. Olaf sloot de ogen. Hierover had hij gefantaseerd vanaf het moment dat hij het café was binnengekomen en haar had zien zitten. Die omfloerste stem, die van Kim Basinger geleende lippen, die borsten, dat rokje, dat Ajax-logo. Het had geen zin om de ogen open te doen: wat er gebeurde, zag hij al in de mooiste kleuren voor zich in zijn gedachten. Hoe Alex geroutineerd elke handeling verrichtte die hij zich had voorgesteld, hoe zij haar lippen in stelling bracht en hoe hij haar hoofd stuurde met zijn handen. Ze kreunde erbij. Donkerbruin, begerig en met af en toe een woord dat hij niet verstond of begreep. Hij veronderstelde dat het Grieks was, maar kon daar niet te lang stil bij blijven staan. De scheidsrechter keek op zijn horloge, de officiële speeltijd zat er bijna op, de vierde man had aangegeven dat er geen extra speeltijd bij kwam. Kortom, Walhalla wenkte. Op de vraag of er een god bestond, antwoordde Olaf altijd ontkennend. Maar momenten als deze brachten hem ernstig aan het twijfelen. Want hoewel de drank en de spanning ervoor hadden gezorgd dat de wedstrijd in totaal nog geen tien minuten had geduurd, waren het de meest fantastische minuten geweest die Olaf in zijn hele leven had meegemaakt. Hij opende de ogen, zuchtte dankbaar en voldaan en er verscheen een brede glimlach op zijn gezicht. Alex stond langzaam op, liet de tong de lippen ronden, keek Olaf zinnelijk in de ogen en trok haar Ajax-polo uit. Olaf keek lodderig naar haar borsten. Maar die waren er niet. Ook niet toen Alex met een geoefende beweging haar bh van achteren losklikte en het stukje kant inclusief twee grote schuimrubberen bollen achteloos op de grond liet vallen. Olaf sperde zijn ogen wijd open, voelde zijn hart tweemaal overslaan, kreeg een draaierig gevoel in de maagstreek en kwam met een ruk overeind tot stand. Alex maakte een stapje naar achteren, lachte hard, bruiner dan het donkerste bruin, en trok in één vloeiende beweging haar rokje los en deed haar slipje uit. 'En nu jij,' zei ze tegen Olaf,come on babe, take a walk on the wild side'. Met een plof liet Olaf zich weer achterover op de bank vallen. Wat een lui, dacht hij, wat een ongelooflijke lui. 158 a ij. MAGAZINE FEBRUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 158