Foto: Louis van de Vuurst het was. Ik wilde mijn carrière weer snel oppakken, ik wilde terug naar de top. Het enige dat ik nodig had, waren wedstrijden. Bij Watford kreeg ik die kans.' In Noord-Londen, bij de club waar popzanger Elton John nog altijd de voorzittershamer in handen heeft, fleurde de Nederlander helemaal op. Wooter kreeg weer plezier in voetbal, vooral dankzij Graham Taylor, de legendarische manager van Watford. 'Taylor heb ik hoog zitten. Een van beteren die ik heb meegemaakt. We hebben vaak één-op-één-gesprekken. We hebben een heel goede basis, dat is heel belangrijk. Hij is een zeer intelligente man, die weet waarover hij praat. Hij is hier ook echt de baas en zeker niet Elton John. Die is er alleen maar voor het geld. Hem kom ik maar zelden tegen. Af en toe bezoekt hij een wedstrijd en komt hij de kleedkamer binnen. Dan geef ik hem weieens een handje. Maar daar moet je niet al te lang bij stil staan. Het stelt niet zoveel voor. En over de opstelling heeft hij het al helemaal Wooter in 1995 met de Europa Cup op de schouders van Clarence Seedorf. Hoewel hij geen minuut speelde in de Champions League, deelde hij volop mee in de feestvreugde. Het seizoen erop speelde hij tegen Real Madrid, Ferencvaros, Borussia Dortmund (2x), Panathinaikos en Juventus bij elkaar 238 minuten Champions League. Nordin Wooter en Ajax Seizoen 1994-1995 1995-1996 1996-1997 Wedstrijden C B E 5 26 3 7 29 2 8 Doelpunten C B E 1 2 1 3 1 Totaal 60 15 C Competitie, B Amstel Cup, Supercup, E Europa Cup, Europese Supercup niet. Graham Taylor is de manager. Die bepaalt wat er op en rond het veld gebeurt.' Publiekslieveling Moeite om zich aan te passen had de sierlijke rechterspits dan ook niet. Het ging zelfs zo goed dat al snel enkele grote clubs interesse in hem toonden. Maar omdat hij aan het einde van het seizoen tegen een blessure aanliep, ging een overgang niet door. 'In Spanje,' legt Wooter uit, 'heerst een heel andere cultuur dan bij ons in Nederland. Daar voel je je pas echt een buitenlander. Nu woon ik in Londen, dat lijkt veel meer op Nederland. Het enige verschil is dat ze hier anders praten en links rijden. Ik voel me dan ook heel goed thuis. Veel mensen denken daar misschien anders over. Vaak wordt er aan mij gevraagd: wat moet je in godsnaam in Watford, een ploeg die niet eens op het hoogste niveau speelt? Maar die mensen begrijpen niet hoe moeilijk het is om niet te spelen. Hier pak ik wel mijn wedstrijden. Ik ben hier weer happy.' Dat bleek wel op het veld. Wooter, sinds kort spelend op fraaie zilveren voetbalschoenen, werd al snel de lieveling van het publiek in The Vicarage Road Stadium. Momenteel is hij de enige speler van wie de foto's in de fanshop en in het stadion al wekenlang zijn uitverkocht. Van zijn shirt worden de meeste replica's verkocht. Ook is de voormalige Ajacied de enige speler van Watford die een eigen homepage (www.football247.com) op het internet heeft. Glunderend: 'Achteraf gezien is mijn keuze om naar Spanje te gaan misschien verkeerd geweest. Ik had meteen naar Engeland moeten gaan.' Vooral de sfeer in het stadion spreekt Wooter enorm aan. 'Thuis hoeven we alleen maar het veld op te komen of de mensen staan al te springen op de banken. Als je één goede actie maakt, kan je al niet meer stuk. En als je er een corner uitsleept, is het in hun ogen al een halve goal. Dan staan ze al te juichen en te schreeuwen. Voetbal wordt hier gewoon heel positief benaderd. Niet alleen bij het publiek, ook de spelers. In Spanje zijn ze veel gemener. Daar pakken ze je zomaar in je kruis of stampen ze, wanneer de scheidsrechter niet kijkt, keihard op je teen. Dat zie je hier niet. Het is wel hard, maar fair. Ze hebben meer respect voor elkaar.' Helaas voor Wooter degradeerde Watford afgelopen seizoen al na een jaar uit de Premier League. Een domper, ook voor de Nederlander. 'Maar dit seizoen hopen we weer terug te komen.' Aan de oud-Ajacied zal het niet liggen, getergd als-ie is. Dat was de eerste weken ook wel op het veld te zien. De eerste wedstrijden van het seizoen kreeg Wooter louter lovende kritieken. Niet alleen van de supporters, ook de media liepen met hem weg. 'In de krant kreeg ik drie keer op rij een acht. Helaas scheurde ik even later een spier in mijn bovenbeen. Dat kwam misschien wel omdat ik té fit was. Ik doe heel erg veel. In één helft deed ik wat ik normaal gesproken in negentig minuten zou doen. Zo graag wilde ik. Mijn doel is zo snel mogelijk de stap naar een grote club maken. In Engeland kan dat zomaar. Je hoeft maar een paar goede wedstrijden te spelen en ze hebben al interesse. Voordat je het weet speel ik weer Champions League.' Wooter weet inmiddels wat dat betekent. Dat heeft hij bij Ajax enkele seizoenen mogen meemaken. 'Daar ben ik de club nog steeds dankbaar voor.' 144 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 144