ïjl BU) heeft leren bikkelen 'Feyenoord is het; Ajax wordt het' kopte een weekblad na de door Feyenoord gewonnen klassieker. Steeds meer raakt men overtuigd van de nieuwe weg die Adriaanse is ingeslagen. De trainer doet dat bij voorkeur met eigen jeugd. En opeens lijkt er een Van der-generatie te zijn. Van der Vaart, Van der Meyde en Van der Gun. De laatste leek vorig jaar nog kansloos geparkeerd bij degradant in wording FC Den Bosch, maar is nu een van de openbaringen van de jaargang. In de jeugd wisten alle aanwezigen het altijd luid en duidelijk te vertellen: dat wordt er eentje. Maar zoals meestal stokte de doorstroming van de kweekvijver naar het open water. Een enkele uitzondering ■Hargelaten - Van der Vaart als modernste voorbeeld blijkt de stap van Ajax Al naar BHjax 1 te groot voor jonge benen. Velen WBÊL zijn een belofte; hangen ertegenaan en komen er net niet. Dat Cedric van der Gun nu wel kan doorbreken heeft behalve met zijn eigen kwaliteiten ook alles met beleid, visie en inzicht te maken, en dus met de kwaliteiten van de min of meer toevallige verantwoordelijke. De gesprekken tussen Adriaanse en het bestuur moeten ongewoon duidelijk zijn geweest. Het succes werd op de lange baan geschoven. Op korte termijn kon er niets worden verwacht. Een van door Raymond Bouwman foto's Niels Tess de eerste vijf plaatsen, naar meer kon niet gestreefd worden. De inaugurele rede van Adriaanse werd minimaal schamper en soms zelfs vijandig ontvangen door de supporters die het niet meer dan normaal vonden dat er ieder jaar iets te vieren viel. Een half seizoen later heeft de uitgesproken verwachting steeds meer van een geniale strategische profetie. Waar de uitzichtloosheid heerste, zijn nu oogverblindende vergezichten de Arena ingetoverd. En al zal het slechts de hoop zijn; sinds Van Gaal en Zijn masterplan was er geen moment in de jongste clubgeschiedenis dat zo veel perspectief bood. Nog even en het gras gaat ook nog groeien. Van der Gun: 'In de selectie ben ik nu een volwaardige speler. Dat is wel gebleken. Ik weet alleen niet of ik AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001 13

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 13