'Ik wachtte eigenlijk op Ajax, maar de club kwam toen nog niet. Ik vond dat heel jammer en besloot naar PSV te gaan' veel van mij. Na een jaar in de Dl kwamen ze van het Jeugdplan Nederland naar mij toe. De beste jongens van Overijssel voetbalden tegen de besten uit bijvoorbeeld Groningen, in een districtselftal waar je voor werd gescout. Ik kwam heel ver, maar was pas twaalf jaar. De maximum-leeftijd was dertien jaar en ze vonden mij te jong. Ze namen een andere speler op mijn plek, de spitspositie. Ik was erg teleurgesteld. Ik moest eigenlijk nog een jaar in de D-jeugd van SCD '83 spelen, maar ze schoven mij door naar de Cl. Er was een jaar later weer belangstelling van het Jeugdplan, maar dat bleek pas na de laatste wedstrijd van het seizoen.' Onbevangen geest Youssouf werd wederom uitgenodigd en trad uit de anonimiteit van het recreatievoetbal bij de amateurs. Zonder dat zelf echt door te hebben. Met een onbevangen geest scoorde Hersi er lustig op lus, onwetend dat hij zijn kunsten vertoonde in een etalage die te vergelijken is met een winkelraam van de Bijenkorf op een drukke zaterdagmiddag. Hersi: 'Mijn eerste officiële wedstrijd met het Districtselftal was uit tegen Groningen. Ik had geen idee wat ik moest verwachten. De trainer zei: "Speel maar lekker in de spits en leef je uit. Doe wat je altijd doet." Ik wist niet dat er zoveel scouts aanwezig waren. We wonnen met 7-3 en ik maakte vijf doelpunten. Scouts van PSV kwamen direct naar mijn vader toe en wilden hem spreken. Ze wisten wie hij was, want ik praatte tijdens de wedstrijden best veel met mijn vader, die langs de lijn stond te coachen. Toen ik onder de douche vandaan kwam, keek mijn vader ongelooflijk blij. Misschien is hij zo vrolijk omdat ik vijf keer had gescoord, dacht ik nog. Op de lange weg terug naar huis, we moesten van Groningen naar Dedemsvaart rijden en hadden niet zo'n beste auto, zei mijn vader dat PSV interesse had getoond. Ik was verbaasd en heb daar dagenlang mee in mijn hoofd gelopen. Een uitnodiging van PSV! Dat was de eerste stap. PSV toonde als eerste club in Nederland interesse in mij.' In de rij Voetballen werd een serieuze zaak, zelfs voor de hele familie Hersi. Niet alleen de partijtjes op straat met vriendjes werden benut om beter te worden. Vaak overlegde Youssouf met zijn vader welke onderdelen voor verbetering vatbaar waren: 'Hij zag dingen die ik in mijn spel miste en gaf aan wat ik moest oefenen om beter te worden. Ik had altijd zin om te voetballen, waar dan ook. Iedereen in de buurt wist dat wij een bal hadden en kwam langs om te vragen of we wilden komen spelen. Ook al stond het eten op tafel, nog bleef ik buiten voetballen.' Met PSV stonden veel Nederlandse profclubs in de rij om de pas dertienjarige Hersi in te lijven. Issy ten Donkelaar trachtte hem naar FC Twente te halen, Feyenoord en Heerenveen toonden concrete interesse en zelfs Voetbal International besteedde aandacht aan de talentvolle spits. Veel jonge voetballers zouden er alles voor over hebben om zo in de belangstelling te staan, maar Hersi verlangde eigenlijk maar één ding: interesse van zijn grote liefde in Amsterdam. Het bleef vooralsnog een onbeantwoorde liefde. Hersi: 'Ik was Ajax- verliefd en ging veel met mensen om die supporter waren. Een vriend van mij had een seizoenkaart en ging altijd naar Ajax, in de Meer. John van Loen stond in de spits, weet ik me nog te herinneren. Ik wachtte eigenlijk op Ajax, maar de club kwam toen nog niet. Ik vond dat heel jammer en besloot naar PSV te gaan. Ze boden mij geld en een plek op het voetbalinternaat. Ik was net dertien jaar en kreeg alles wat ik wilde in Eindhoven. Ik mocht met de Cl van SCD '83 in het stadion een voorwedstrijd spelen. PSV moest in de competitie tegen MW en mijn hele familie zat op de tribune. We kregen kaarten voor het spelershome, alles was prachtig geregeld. Ik ging in Eindhoven voetballen, klaar.' Goed gevoel Maar wat doe je als jouw grote liefde blijkbaar toch een oogje op je heeft? Youssouf luisterde naar de stem van zijn hart, wetend dat hij daarmee de club in Brabant zou teleurstellen. 'Op een AJAX MAGAZINE JANUARI 2001 91

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 91