AfJAK 2 Al snel werd de lichtvoetigheid en de doelgerichtheid van Hersi opgemerkt door de nadrukkelijk onopvallende mannen in lange jassen langs zo en daarom houd ik mij daar niet mee bezig.' In het Overijsselse dorpje Dedemsvaart werd Youssouf, samen met zijn broertje Mohammed, gevraagd om bij de plaatselijke club te komen voetballen. Andere jongetjes houden slapenloze nachten over aan een komende Talentendag of selectiewedstrijd, maar in het nog jonge voetballeven van de oudste zoon Hersi keert één opmerkelijk feit telkens terug: hij wordt door clubs gevraagd. Zo ging het ook in het prille begin. Hersi: 'Ik was zeven jaar en er kwam een mevrouw bij ons aan de deur. Van de Velde heette ze. Zij deelde huis aan huis folders uit en vroeg of wij soms nieuw in de buurt waren. Ja, antwoordde ik. Vervolgens vroeg die mevrouw of wij misschien wilden voetballen. Dat wilden wij, graag zelfs en we kregen een uitnodiging. Mijn broertje en ik gingen bij DSC '83 spelen. Samen met Mohammed begon ik te trainen bij de F1, na eerst vijf gulden contributie betaald te hebben. Het jaar daarna ging ik naar de E2, A4ohammed bleef nog een jaar in de F'jes.' Als E-junior beleefde Youssouf zijn eerste kampioenschap. Voetbal was vooral nog plezier maken. Maar al snel werd de door Erol Erdogan foto's Louis van de Vuurst lichtvoetigheid en de doelgerichtheid van Hersi opgemerkt door de nadrukkelijk onopvallende mannen in lange jassen langs de zijlijn. Youssouf werd gevangen in het fijnmazige net van het scoutingapparaat. 'In mijn eerste periode in de jeugd werd ik niet als een groot talent gezien. Ik speelde bij een amateurclub, ze verwachtten niet zo AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 89