Ir it De Graafschap, maar de thuisclub is niet succesvol in de afronding. Vrijwel direct na de rust lijkt Ajax zijn voorsprong alsnog te verspelen. Bogdan Lobont komt plotseling oog in oog te staan met een aanvaller van De Graafschap. De Roemeense doelman houdt het hoofd echter koel en zorgt ervoor dat Ajax zijn voorsprong behoudt. Met nog vijfentwintig minuten op de klok wordt die voorsprong zelfs uitgebouwd. Uit een vrije trap schiet Richard Witschge de bal onberispelijk binnen. Niet lang daarna komt De Graafschap nog terug tot 1-2 en wordt het nog even spannend in Doetinchem. Vijf minuten voor het eindsignaal bepaalt Jason Culina de eindstand echter op 1-3. Na afloop erkent trainer Jan Olde Riekerink dat Ajax niet goed heeft gespeeld en dat de overwinning groter had kunnen zijn. Het feit dat Richard Witschge weer een volledige wedstrijd in de benen heeft, noemt hij de grootste opsteker van de avond. Knappe prestatie Voor de tweede keer op rij staat er voor Ajax een uitduel op het programma. Dit keer moet de ploeg in Tilburg aantreden tegen de reserves van Willem II. Uit weinig blijkt dat het hier om het schaduwelftal gaat, want de Tilburgers treden aan met routiniers Shoukov, Bombarda, Prommayon en Sanou. Ook oud-Ajacied Dennis Schulp maakt deel uit van de basiself. De meest opzienbarende speler aan de kant van Ajax is Kwame Quansah. De 18-jarige Ghanees maakt zijn debuut bij de senioren. Het begin van de wedstrijd is voor Willem II, dat al binnen vijf minuten op voorsprong komt. Om een walk-over te voorkomen, voert Jan Olde Riekerink direct een aantal tactische wijzigingen door. Dat blijkt succesvol, want na twintig minuten trekt Ajax de wedstrijd naar zich toe. Een groot aantal mooie aanvallen leiden vijf minuten voor het rustsignaal tot de verdiende gelijkmaker. De voorzet van Anthony Obodai wordt door Youssouf Hersi moeiteloos in een doelpunt omgezet. In de tweede helft komen Kevin Bobson en Brutil Hosé in het veld voor Hersi en Obodai. Hersi, aanvoerder van het Nederlands elftal onder de achttien jaar, wordt uit voorzorg gewisseld. De jongeling kwam zondag al in actie voor de hoofdmacht en moet daarnaast nog deze week een belangrijke interland spelen. De wissels doen Ajax duidelijk goed want het positiespel verbetert en er worden diverse goede kansen gecreëerd. Het duurt echter tot de 80ste minuut voordat een van die kansen ook daadwerkelijk in een doelpunt kan worden omgezet. Een corner van Jason Culina wordt door Brutil Hosé in het Tilburgse doel gewerkt. De overwinning lijkt een feit, maar vier minuten voor het laatste fluitsignaal scoort Willem II toch nog de gelijkmaker. Serge van den Ban wordt vanuit buitenspelpositie gepasseerd en Kevin Bobson windt zich daar dermate over op dat hij het veld met rood moet verlaten. Ondanks deze tegenslag is het duel tegen Willem II een goede afspiegeling van de vorm waarin het schaduwelftal momenteel verkeert. De combinatie van jonge debutanten, talentvolle buitenlanders en routiniers leidt steeds vaker tot succes en de verwachtingen ten aanzien van Ajax 2 mogen dus met recht hoopvol worden genoemd. de gasten uit de Domstad die voor gevaar zorgen. Voor deze uitbraken moet Ajax uiteindelijk een hoge prijs betalen, want met twee succesvol afgeronde counters bepaalt FC Utrecht de eindstand op 2-4. Rentree van Richard Nadat een nieuwe blessure zijn rentree tegen Cambuur Leeuwarden nog verhinderde, is Richard Witschge in het Doetinchemse stadion de Vijverberg wel van de partij. Daar treedt Ajax 2 aan tegen De Graafschap. Door de vele regenval van de afgelopen dagen is het veld in Doetinchem moeilijk bespeelbaar. Hoewel beide ploegen daar last van hebben, lijkt het Ajax toch het meest te hinderen. De ploeg slaagt er niet in de bal snel rond te spelen, maar komt desondanks toch op voorsprong. Met een fraai afstandsschot is het Jason Culina die voor de 0-1 zorgt. Het vervolg van de eerste helft kan het beste als chaotisch worden omschreven. Door veel fouten aan beide kanten ontstaan er kansen over en weer. De beste kans is voor Shota Arveladze speelde ook tegen de reserves van FC Utrecht, maar kon zijn stempel niet op de wedstrijd drukken. Grote vreugde in het Ajax-kamp na de goal van Tom Sier. 86 AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 86