1 f f V*—s j ?*ïjk Met een fraaie vrije trap nam Tom Sier één van de twee treffers tegen FC Utrecht voor zijn rekening. A-junior Bram Verbist maakte zijn debuut in het thuisduel tegen FC Utrecht. De jonge Belg verving Didulica, die tijdens de warming-up geblesseerd was geraakt. Dat geeft Ajax de mogelijkheid om zich rustig voor te bereiden op de bekerwedstrijd tegen de reserves van Cambuur Leeuwarden. Opvallende afwezige bij die wedstrijd is Richard Witschge. De van een blessure teruggekeerde middenvelder zou het duel gebruiken om zijn rentree te maken, maar loopt tijdens de training voorafgaand aan de wedstrijddag opnieuw een hamstringblessure op. Met een 4-0 overwinning op Volendam al op zak gaat Ajax op de Toekomst sterk van start tegen Cambuur Leeuwarden. Een doelpunt van Shota Arveladze zet Ajax al snel op voorsprong, maar dat weerhoudt de Friese formatie er niet van om te blijven knokken. Vlak voor de rust wordt die inzet beloond en komen de gasten op gelijke hoogte. De theepauze wordt door Jan Olde Riekerink vooral gebruikt om zijn ploeg weer op scherp te zetten. Ook voert de trainer een tactische wissel door. Diepe spits Shota Arveladze en linksbuiten Jason Culina ruilen van plaats en die omzetting werpt zijn vruchten af. Ajax krijgt meer veldoverwicht en weet dat uiteindelijk om te zetten in twee treffers. Beide doelpunten komen op naam van de Australiër Culina, die zich daarmee matchwinner mag noemen. In het eerstvolgende bekerduel zal Ajax het op moeten nemen tegen Sparta. De wedstrijd in Rotterdam stond aanvankelijk op het programma voor donderdagavond 30 november, maar omdat de hoofdmacht van Ajax op die avond thuis in actie komt tegen RKC, is het duel tot nader order uitgesteld. Domper tegen Utrecht Voor aanvang van het competitieduel tegen FC Utrecht krijgt Ajax opeens met tegenslag te maken. Tijdens de warming- up raakt doelman Didulica geblesseerd en omdat Serge van den Ban deel uitmaakt van de Nederlandse selectie voor spelers onder de 21 jaar moet de Belgische A-junior Bram Verbist het doel verdedigen. De debutant in Ajax 2 krijgt al na tien minuten de eerste treffer om de oren. De vroege achterstand is een grote domper, maar dankzij een vrije trap van Tom Sier komt Ajax al snel langszij. Sier is niet de enige routinier die in actie komt tegen FC Utrecht. Ook Shota Arveladze is van de partij, maar hij speelt geen rol van betekenis. Met goed spel en flitsende combinaties van Yakubu en Hersi voert Ajax de druk op de gasten vervolgens op en dat betaalt zich uit in een doelpunt. Na een combinatie met Daniel Cruz is het Youssouf Hersi die Ajax op voorsprong zet. De ploeg verzuimt echter door te drukken en omdat de spelers van Utrecht hun taken wel goed uitvoeren, doet vlak voor rust een van de ongeschreven wetten in het voetbal zich gelden. FC Utrecht krijgt een vrije trap en doordat de muur van Ajax niet goed staat opgesteld, verdwijnt de bal via het hoofd van Walker opnieuw achter doelman Verbist. In de tweede helft komt Ajax nauwelijks meer in het verhaal voor. Beide ploegen verzamelen zich vooral rond het middenveld en de enkele keer dat er naar het doel wordt uitgeweken, zijn het vooral AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 85