M et qoEDt KESUUATBJ richting de feestdagen De eerste wedstrijden die Ajax 2 dit seizoen speelde, waren van wisselend niveau. Competitieduels werden veelal met puntverlies afgesloten, maar in de bekerwedstrijden liet het schaduwelftal zich wel van zijn beste kant zien. Waar in het bekertoernooi alle duels werden gewonnen en de tweede ronde glansrijk werd bereikt, moest de ploeg op competitieniveau genoegen nemen met de achtste plaats op de ranglijst. yond 23 oktober als de parta bij sportcomplex de fert. De Rotterdamse geduchte tegenstander voor Ijan Olde Riekerink, want pit vijf duels verdedigt de plaats van de ranglijst. Aanvankelijk heeft Ajax het moeilijk tegen Sparta. De centrale verdedigers John Nieuwenburg en Abubakari Yakubu kunnen de talentvolle Spartaan Koevermans nauwelijks afstoppen en dat moet de ploeg al in de vierde minuut bekopen met een achterstand. Uit een corner is het diezelfde Koevermans die de bal achter doelman Lobont weet te werken. De voorspoedige start van Sparta wordt al snel gevolgd door tegenslag. Een ongelukkige botsing met Didi Longuet levert Marcel Post een hevige bloedneus op en de Spartaan moet vroegtijdig de kleedkamer opzoeken. Tot veel veranderingen leidt de blessure echter niet, want Ajax vervolgt de eerste helft met slordig en ongeïnspireerd voetbal. Andy van der Meyde, eerder nog uitblinker in de gewonnen bekerwedstrijd tegen de reserves van Volendam, is niet in vorm en ook Shota Arveladze zit niet echt lekker in zijn vel. Ajax weet in de eerste vijfenveertig minuten nauwelijks kansen te creëren en het is aan Sparta te danken dat de ruststand niet op 0-2 wordt bepaald. AJAX- 2 door llona Oerlemans foto's Louis van de vuurst Hetzelfde lage tempo dat het einde van de eerste helft inluidde, kenmerkt ook weer het begin van de tweede helft. De tweede gele kaart die Spartaan Kayis in de 58ste minuut krijgt, is voor Ajax echter het sein voor de ommekeer. Tegen tien man weet de ploeg aanmerkelijk beter spel op de mat te brengen en dat komt vooral tot uiting in de sublieme samenwerking tussen uitblinker Daniel Cruz en Shota Arveladze. Het doelpunt dat Youssouf Hersi scoorde tegen FC Utrecht 2, bleek niet voldoende. Ajax kwam wel op een 2-1 voorsprong, maar verloor uiteindelijk met 2-4. Het duo creëert diverse kansen en na ruim een uur spelen is het Shota Arveladze die Ajax, uit een voorzet op maat van Peter Hoekstra, langszij kopt. Ondanks de vele aanvallen van Ajax lijkt het duel in 1-1 te eindigen. Vlak voor het laatste fluitsignaal sleept de ploeg van Jan Olde Riekerink echter toch nog de overwinning uit het vuur. Het is Tim de Cler die de bal na een corner direct op zijn slof neemt en vanaf twintig meter verwoestend uithaalt voor de winnende treffer. Opnieuw bekersucces Omdat de weergoden Enschede niet gunstig gezind zijn, wordt het competitieduel tegen FC Twente afgelast. 84 AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 84