Blijdschap op vak 410 ria de 3-1 tegen De Graafschap (uitslag 4-1). aanhang werd aangericht, verhalen op Ajax, zo maakt de club vandaag bekend. Het meegereisde publiek vernielde een net dat over de tribune was gespannen en stak stoeltjes in brand. Zondag 5 november Voor het eerst sinds 28 november vorig jaar wint Ajax weer eens een competitieduel op vreemde bodem. Door een vroege goal van Wamberto wordt Willem II met 1-0 verslagen. Dinsdag 7 november Na een kortstondige liesblessure wordt Cristian Chivu weer fit verklaard door looptrainer Laszlo Jambor. Door zijn blessure moest Chivu de uitduels tegen PSV en Willem II aan zich voorbij laten gaan. Morgen zal Chivu weer met de groep meetrainen. Woensdag 8 november Aan de vooravond van het Europese treffen met Lausanne Sports geeft Ajax de gebruikelijke persconferentie. Hoewel Co Adriaanse toegeeft de 1-0 achterstand gevaarlijk te vinden, is hij wel optimistisch gestemd over Ajax' kansen om de volgende ronde te halen. Na de persconferentie vertrekt Adriaanse met zijn selectie naar Callantsoog voor de voorbereiding op het duel. Donderdag 9 november Ajax slaagt er niet in de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi te bereiken. Ondanks een doelpunt van Shota Arveladze gaan beide ploegen met een 1-1 stand rusten. In de tweede helft komen de gasten via een penalty op voorsprong, maar Cedric van der Gun brengt Ajax al binnen twee minuten langszij. Het blijkt echter niet voldoende. De penalty die Cristian Chivu in blessuretijd mist, is symbolisch voor de povere vertoning. De KNVB draagt Rafael van der Vaart voor als genomineerde voor de verkiezing Talent van het jaar'. Als redenen noemt de bond zijn deelname aan de EK's voor spelers onder de zestien en onder de achttien en zijn debuut in Ajax 1 op 17-jarige leeftijd. Zaterdag 11 november Op sportpark de Toekomst huldigt voorzitter Van Praag een aantal trouwe Ajax-leden. Zo krijgen onder andere Piet Keizer, Rinus Michels en Johan Cruijff (niet aanwezig) het bordje behorend bij het 25-jarig lidmaatschap. Mister Ajax Sjaak Swart krijgt een gouden speld en archivaris Wim Schoevaart, al zeventig jaar lid van de club, ontvangt een Ajax-horloge. Zondag 12 november In de Amsterdam Arena wint Ajax met 4-1 van De Graafschap. De doelpunten komen op naam van Wamberto, Chivu (penalty) en Cedric van der Gun (2x). Ex-Ajacied Milan Berck Beelenkamp, tegenwoordig uitkomend voor de Doetinchemmers, wordt met rood van het veld gestuurd. 4 Petri Pasanen wordt voor het eerst uitgenodigd voor het Finse nationale elftal, dat aanstaande woensdag vriendschappelijk tegen Ierland speelt. Maandag 13 november Ajax en Gen^lerbirligi bereiken overeenstemming over de verhuur van Tijjani Babangida. De 27-jarige Nigeriaan kwam in 1996 naar Ajax en zal per direct voor de Turkse club gaan spelen. Andy van der Meyde meldt zich wegens ziekte af voor de selectie van Jong Oranje. Omdat de doelman van de ploeg van bondscoach Mark Wotte ook ziek is, wordt Serge van den Ban opgeroepen als diens vervanger. De geblesseerde Cristian Chivu zegt af voor de vriendschappelijke interland van zijn land Roemenië tegen Joegoslavië. Ajax 2 verliest thuis met 2-4 van de reserves van FC Utrecht. De doelpunten van Ajax komen op naam van Tom Sier en Youssouf Hersi. A-junior Bram Verbist maakt zijn debuut in Ajax 2. De Belgische doelman vervangt de geblesseerde Diduiica. 4 Op de Toekomst mogen vijftien jonge leden van de pas opgerichte Ajax Kidsclub vertellen over hun band met Ajax. De ontboezemingen van de jonge fans zullen worden gebruikt voor een promofilmpje voor de Kidsclub. Dinsdag 14 november Samen met de heer Neefjes, voorzitter van de Bordjesclub, en bestuurslid André Kraan reist archivaris Wim Schoevaart af naar Rotterdam. Daar overhandigt het drietal een cadeau aan oud-voorzitter Jan Melchers, die tachtig jaar lid is van Ajax. De slechte grasmat en het lastig bereiken van de zitplaats zijn voor veel Ajax-supporters nog steeds de belangrijkste bronnen van ergernis in de Amsterdam Arena. Dat blijkt tijdens de vergadering van het Publieksforum die vanavond wordt gehouden. Bij de vergadering fungeert algemeen directeur Arie van Eijden voor het eerst als aanspreekpunt voor de fans. Woensdag 15 november In het Spaanse Algeciras speelt het Nederlands voetbalelftal voor spelers onder de 21 jaar een oefeninterland tegen jong Spanje. Het duel wordt met 2-0 verloren. Namens Ajax zijn Van den Ban, Van der Gun en Bobson van de partij. Ook ex-Ajacieden Lamey en Piqué komen in actie. Donderdag 16 november Tijdens de loting van de achtste finales van de Amstel Cup wordt Ajax gekoppeld aan Vitesse. In het weekeinde van 27 en 28 januari zal Ajax thuis aantreden tegen de Arnhemmers. Mocht dat duel worden gewonnen, dan komt de winnaar van het duel tussen Excelsior en AZ op bezoek in de Amsterdam Arena. In Dublin verliest Finland, met Petri Pasanen in de gelederen, met 3-0 in een vriendschappelijk duel tegen Ierland. Bogdan Lobont wint met Roemenië Regisseur Roel van Dalen, Cristian Chivu en Jan Wouters na de speciale Ajax-première van 'Ajax: daar hoorden zij engelen zingen'. 57

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 57