23 oktober - 3 december AJAX VAN PAS rorpAq foto's Yvonne Witte Op 30 oktober werden de jaarcijfers gepresenteerd. Jeroen Slop geeft een toelichting aan Radio 1. Maandag 23 oktober In het duel tegen koploper Sparta trekt Ajax 2 aan het langste eind. Na een 1-1 ruststand (doelpunt door Shota Arveladze) bepaalt Tim de Cler de eindstand vlak voor het laatste fluitsignaal op 2-1. Als bijzonder uitstapje brengen de D-junioren van Ajax een bezoekje aan het spelershome en de kleedkamers van het eerste elftal. Na de tour, die ook langs het veld, de bestuurskamer en de Koninklijke loge voert, en een ontmoeting met de helden uit het eerste gaan de jonge Ajacieden voldaan naar huis. 4 Door ingrijpende verbouwingswerkzaamheden aan stadion Nieuw Galgenwaard krijgt Ajax maar 549 kaarten toegewezen voor het uitduel tegen Utrecht op 26 november aanstaande. Normaal is dit aantal 900. Dinsdag 24 oktober Na de gebruikelijke persconferentie vertrekt Ajax naar Zwitserland voor het duel tegen Lausanne Sports, dat voor donderdag op het programma staat. De geblesseerde Ole Tobiasen, Jesper Gronkjaer, Richard Knopper en Richard Witschge reizen niet mee met de selectie. Jongeling Daniël Cruz is daarentegen wel van de partij. Woensdag 25 oktober Na een rustige ochtendtraining krijgt Ajax in Lausanne bezoek van hockeyers Bram Lomans en Margje Teeuwen. De winnaars van respectievelijk een gouden en bronzen plak zijn op uitnodiging van sponsor adidas meegereisd met de selectie. Voor de derde achtereenvolgende keer verlengen Ajax en Drijfhout hun sponsorovereenkomst. De firma Drijfhout maakt sinds 1995 deel uit van Engelhard-CLAL en is al jaren sponsor van Ajax. Donderdag 26 oktober In Zwitserland treedt Ajax aan tegen Lausanne Sports. Inzet is een plaats in de kwartfinale van het UEFA-Cuptoernooi. Na een goede beginfase van Ajax komt de thuisclub vlak voor de rust op voorsprong. Ajax kan daar niets meer tegenin brengen en moet met een 1-0 nederlaag en een rode kaart voor Wamberto huiswaarts keren. Met Youssouf Hersi als aanvoerder en Kiran Bechan als invaller verliest het Nederlands elftal onder de achttien jaar het EK-kwalificatieduel tegen Duitsland met 1-0. Op basis van doelsaldo staat Nederland na twee duels op de tweede plaats in de poule, achter Frankrijk en voor Duitsland. Vrijdag 27 oktober Wim Kwakman volgt Heini Otto op als trainer van de B1-junioren van Ajax. De 49-jarige Kwakman, geboren en getogen Volendammer, is onder andere actief geweest als speler en jeugdtrainer van FC Volendam. Zijn contract bij de Ajax gaat op 30 oktober in. Ajax legt de achttienjarige Stefano Seedorf vast. Het rechtsbenige talent van de A1 is een volle neef van Clarence Seedorf en tekent een contract voor vier jaar. Zondag 29 oktober In Eindhoven speelt Ajax met 1-1 gelijk tegen PSV. Een treffer van Machlas zet de Amsterdammers op voorsprong, maar door een benutte penalty van Arnold Bruggink komen de Eindhovenaren tien minuten voor tijd toch nog langszij. Uit onvrede over de penalty richt een deel van de Amsterdamse aanhang vernielingen aan in het stadion. Maandag 30 oktober Uit de jaarcijfers die Ajax vandaag bekendmaakt, blijkt dat de club in het seizoen 1999-2000 een verlies heeft geleden van 19 miljoen gulden. Dat bedrag is inclusief de cijfers van de drie buitenlandse ondernemingen, die dit jaar voor het eerst zijn opgenomen. Als gevolg van de rode kaart die hij opliep in het uitduel tegen Lausanne Sports wordt Wamberto drie Europese duels geschorst. Door de schorsing mist de Braziliaan in ieder geval het thuisduel tegen de Zwitserse ploeg. Door zware regenval wordt het duel tussen FC Twente 2 en Ajax 2 afgelast. Dinsdag 31 oktober Ajax en Chelsea bereiken overeenstemming over de transfer van Jesper Gronkjaer. De Deen, die sinds juli 1998 bij Ajax speelt, zal per 1 januari deel uitmaken van de selectie van de club uit de Engelse Premier League. Bij Chelsea zal Gronkjaer worden herenigd met Mario Melchiot. Woensdag 1 november Ajax en Fortuna Sittard bereiken een akkoord over het verhuren van Jan van Halst aan de Limburgse club. Van Halst zal per direct voor Fortuna uitkomen en speelt daar in ieder geval tot het einde van het seizoen. Met Ajax heeft Jan van Halst nog een contract tot medio 2003. Mare Stuut zal volgend seizoen uitkomen voor FC Haarlem. De 20-jarige speler, vorig seizoen aanvoerder van Ajax 2, begon in 1988 bij Ajax en is de eerste Ajacied die vertrekt naar de ploeg waar Ajax drie weken geleden een officieel samenwerkingsverband mee aanging. Donderdag 2 november Ajax 2 bereikt de tweede ronde in de Amstel Cup voor reserves. Op de Toekomst boekt de ploeg van Jan Olde Riekerink een 3-1 zege op de reserves van Cambuur. Doelpuntenmakers aan Amsterdamse zijde zijn Shota Arveladze en Jason Culina (2x). 4 PSV wil de schade die afgelopen zondag door een deel van de Ajax- AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 56