weliswaar kort, met veel plezier op Voorland gespeeld en getraind. Ik gooide alles op het voetbal en wilde altijd per se winnen. Dat zit in mijn karakter. Daardoor ben ik nu nog steeds actief, met computers en vrijwilligerswerk.' Rinus Michels, actief als speler vanaf 1940 tot 1958 en verbonden aan Lucky Ajax vanaf 1992, noemt een onverwacht moment als mooiste herinnering: 'Persoonlijk vond ik het eerste kampioenschap dat ik als trainer behaalde het mooist. Ajax sloeg vanaf toen, in 1966, de weg in naar het echte professionalisme.' Delfts blauw Frits Andriese, Bert Hordijk, Cor van Eijden, Adrie Blekkenhorst en Arnout Barentsen kregen een Delfts blauw bord. Deze oer-Ajacieden blonken niet alleen uit op het voetbalveld. Zo was de heer Barentsen vaak zomers als cricketer actief op de velden voor het oude Ajax-stadion: 'In de zomer speelden Ajacieden vaak cricket en honkbal om in conditie te blijven.' Sjaak Swart en Jan Ditmeijer waren zichtbaar trots op de gouden speld. 'Mister Ajax' Swart heeft als Met gepaste trots poseren de jubilarissen van het jaar 2000 in de bestuurskamer op de Toekomst, waar zij gehuldigd werden. voetballer een ongekende staat van dienst. Na zestien jaar in Ajax 1 nam de rechtsbuiten in 1973 afscheid met een wedstrijd tegen de Spurs. Swart is de Ajacied die het langst onder contract stond. Van Praag: 'Ik herinner me dat ik in 1960 naar de kampioenswedstrijd in het Olympisch stadion ging. Feyenoord kwam op voorsprong en ik rolde mijn spandoek weer op. Na de rust kon ik het weer Rinus Michels, erelid: 25 jaar lid. Cor van Eijden lid van verdienste en jeugdleider: 40 jaar lid. Piet Keizer, oud-speler: 25 jaar lid. Frits Andriese, jeugdleider: 40 jaar lid. Adrie Blekkenhorst, leider van Ajax 2: 40 jaar lid. AJAX MAGAZINE JANUARI 2001 53

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 53