gevat in glazuur en goud JUBILARISSEN Clubgevoel Jan Ditmeijer, vertolker van 'Droomland': 50 jaar lid. Op zaterdag 11 november werd er door de overvloedige regenval niet gevoetbald op sportpark de Toekomst. Het leek alsof de weergoden eerbied toonden voor een aantal illustere jubilarissen. In alle rust kon in de bestuurskamer door AAichael van Praag een aantal trouwe Ajax-leden worden gehuldigd. de beurt. Jan van Eijden, Piet keizer, Joop Leeuwendaal, Rinus Michels, Ab Waldeck, Hans Kok en Johan Cruijff waren allen 25 jaar lid. Cruijff, ook bij de viering van het 100-jarig bestaan van de vereniging afwezig, was er helaas niet om zijn bordje in ontvangst te nemen. Hans Kok, na een ongeluk als A-junior gekluisterd aan een rolstoel, nam zichtbaar trots zijn bord in ontvangst. Een mooie voetbaltoekomst werd de talentvolle aanvaller op ruwe wijze onthouden door een duik in te ondiep water. Van Praag roemde hem als 'een zeer sterke vent met veel doorzettingsvermogen, meer dan Ajax-waardig.' Negentien jaar lang werd op Voorland, als eerbetoon, het Hans Kok- jeugdtoernooi gespeeld. Kok: 'Ik heb zelf, Met Piet Keizer, Sjaak Swart en Johan Cruijff was een belangrijk deel van de voorhoede van de gouden jaren zeventig aan de beurt, evenals hun toenmalige trainer Rinus Michels. Maar ook zeer gewaardeerde clubmensen als Jan en Cor van Eijden ontvingen de welverdiende bordjes. 'Ze zijn niet om van te eten,' verduidelijkte de secretaris van de Bordjesclub, Willem Schoevaart aan het begin van de middag. De Bordjesclub bestaat vanaf 1946. Toentertijd vonden Frits de Bruyn, Jan de Boer en Tjerk de Munnik dat het tijd was trouwe leden te belonen voor hun jarenlange lidmaatschap. Vanaf dat moment ontvangt iemand die 25 jaar lid is van Ajax een fraai bordje. Na veertig jaar lidmaatschap wordt dat een Delfts blauw bord met vermelding van de naam, na vijftig jaar krijgt het Ajax-lid een gouden speldje. De door Erol Erdogan foto's Louis van de Vuurst diehards krijgen bij het zestigjarige lidmaatschap een briljantje op de gouden speld. En na zeventig trouwe jaren? Woorden en materiële waardering schieten dan eigenlijk te kort. Souffleur Schoevaart Michael van Praag, zelf twaalf jaar lid, reikte de bordjes en speldjes uit, met Willem Schoevaart als souffleur constant aan zijn zijde. Eerst waren de 'jonkies' aan André Kraan, erelid: AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 52