aanvallers en zonder Aron Winter en Richard Witschge, wilde Co Adriaanse de Friezen geen kans geven rustig aan de wedstrijd te beginnen. Het werd onmiddellijk spitsuur voor het doel van keeper Vonk. Al na drie minuten knalde Wamberto van dichtbij de eerste treffer in de touwen, maar tien minuten later was het alweer gelijk. Kort daarop zorgde Tim de Cler ervoor dat Nikos Machlas kon aanleggen en de 2-1 kon scoren. De knal van Galasek bezorgde spelers en publiek de ongekende weelde om met een riante voorsprong even bij te komen van een prima eerste helft. Het feest was echter nog lang niet voorbij. Nadat eerst SC Heerenveen, door een foutje van Grim, iets van de achterstand had weggenomen, zorgde Cedric van der Gun met een prachtig schot voor 4-2. Even later tikte hij de bal op de paal, waarna Shota Arveladze 5-2 kon scoren. Tien minuten voor tijd bekroonde Van der Gun zijn prima optreden met nog een doelpunt en met 6-2 werd de beste wedstrijd van Ajax in dit seizoen beëindigd. Iedereen ging tevreden naar huis, nog nagenietend van de mooie doelpunten, de fraaie acties en het uitstekende spel. Daar hadden de critici het na afloop over moeten hebben maar nee, het veld, daar ging het om. Naast de 15 miljoen bondscoaches in dit land zijn er nu even zoveel graskenners, die lekker kunnen meekletsen over het veld in de Arena. Iedereen roept dan maar wat, zonder te bedenken dat het veld daar echt niet beter van wordt. Foppe de Haan wilde zijn verlies na afloop niet aan het veld wijten ('Ajax heeft verdiend gewonnen, daar zeur ik niet over'), maar wilde wel even kwijt dat het veld onbespeelbaar was. Co Adriaanse zag alles wat genuanceerder. 'Ik kan niet bewijzen dat spelers geblesseerd raken door het veld.' En over de wedstrijd: 'Acht doelpunten, veel acties voor de doelen, veel mooie momenten ook, ik ben tevreden.' Dat was ook 'Man of the match' Cedric van der Gun, die een dag later bij AT5 nog eens uitlegde dat het veld wel lastig bespeelbaar was, maar dat hij geen moeite had om goed uit de voeten te kunnen. Met het goede optreden van spelers als Van der Gun kunnen we ons jubileumjaar afsluiten met veel perspectief voor mooie tijden in de komende jaren. Het duel tegen SC Heerenveen eindigde in 6-2 en mondde uit in een Ajax-feestje. Nikos Machlas maakt zijn rondje langs de bank nadat hij Ajax op 2-1 heeft gezet tegen SC Heerenveen. partij. De Griek, die eerder ontbrak wegens de geboorte van zijn zoon, vierde zijn rentree met twee doelpunten. Shota Arveladze knalde er kort voor tijd nog eentje bij, zodat een 3-0 winst in de boeken kon worden bijgeschreven. Smet op de wedstrijd was het uitvallen van Chivu. De Roemeen liep een ogenschijnlijk vrij pittige blessure aan de knie op en uiteraard kreeg het veld daar onmiddellijk de schuld van. Piet Bon en Pim van Dord waren er echter niet van overtuigd dat de blessure te wijten viel aan de slechte conditie van de grasmat. Natuurlijk was de 23ste mat niet goed, zo erkende ook Co Adriaanse. 'Het leek soms wel Holiday on Ice,' zei de trainer. Foto's: Louis van de Vuurst Ajax werd weinig rust gegund, want na de donderdagavond tegen RKC stond op zondag alweer de wedstrijd tegen SC Heerenveen op het programma. Inmiddels verlost van het voetbal in de Champions League kon de ploeg zich weer helemaal op de competitie richten om de broodnodige puntjes te verzamelen. Nog niet zo lang geleden (2 oktober) troffen de ploegen elkaar al in Heerenveen en werd het 2-2. Nu, ruim twee maanden verder, heeft Ajax de opgaande lijn in spel en resultaat aardig weten te handhaven en worstelt SC Heerenveen zich naar de winterstop om even op adem te komen. Gezien de opstelling van Ajax, met vier 50 AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 50