foutieve terugspeelbal van PSV gaf de Griek de gelegenheid om Waterreus met een prachtige boogbal te verschalken. Ajax hield de voorsprong lang vast en hoewel iedereen vooraf tevreden zou zijn geweest met een gelijkspel, lag nu de winst voor het grijpen. Tien minuten voor tijd kende scheidsrechter Van den Ende PSV echter een omstreden strafschop toe. Een actie van Ikedia in het strafschopgebied leek onschuldig, maar was dat niet in de ogen van de scheidsrechter. 'Ik heb Kolkka helemaal niet zien aankomen en ook niet geraakt,' beweerde de Nigeriaan na afloop. Ikedia kon zijn emoties nauwelijks de baas en verontschuldigde zich voor de penalty: 'Ik wilde de bal spelen en plotseling lag Kolkka voor mijn voeten op de grond.' De door Arnold Bruggink benutte strafschop leverde PSV een punt op en kostte Ajax er twee. Geen paniek Alsof de wereld verging, zoveel aandacht werd er geschonken aan het bericht dat Ajax in het seizoen 1999-2000 een verlies had geleden van 19 miljoen gulden. Geen goed resultaat natuurlijk, maar om nu gelijk van een crisis te spreken gaat ook wel weer wat ver. Gevreesd mag worden dat het bij heel veel clubs niet veel beter is. Alleen hoeven die clubs hun cijfers niet te publiceren. De bestuurders van Ajax weten heel goed waar ze mee bezig zijn. Ook zij beseffen dat de situatie niet zo dramatisch is als veel mensen denken. Een daling van de inkomsten uit transfers bleek de hoofdoorzaak te zijn van het negatieve resultaat. Door de verkoop van Jesper Gronkjaer aan Chelsea is dit negatieve getal eigenlijk al weer weggepoetst en kan iedereen weer opgelucht ademhalen. Foto: Louis van de Vuurst Tom Sier maakte zijn rentree tegen Willem II en deed dat niet onverdienstelijk. Foto: Louis van de Vuurst Voor de financiële mensen binnen de voetballerij is het altijd lastig om toekomstvoorspellingen te doen. Nergens kunnen de dingen zo snel veranderen als in het voetbal, waar men van zo veel factoren afhankelijk is. Een voorbeeld is het transfersysteem dat weer op de tocht staat en waarvan iedereen maar weer moet afwachten hoe erover wordt beslist. Financieel directeur Jeroen Slop denkt daar zo het zijne over. 'Ik denk zelf dat het aangepast gaat worden, niet dat het afgeschaft wordt.' Naarmate het spel op het veld beter wordt, de resultaten stijgen en de successen toenemen zal alles weer gunstiger worden en dat zal ook te merken zijn in de financiën van de club. Die zijn immers hard nodig om enigszins bij te blijven op het Europese vlak, al denken sommige idealisten daar anders over. Talenten De uittocht van onze beste spelers naar het buitenland heeft zich al lang geleden ingezet en door het Bosman-arrest heeft dat de club vele miljoenen gekost. Nu bezit Wamberto viert feest met de bankzitters na zijn winnende doelpunt tegen Willem II. NF IANIIARI ?nm onze club wederom vele prachtige talenten, waar we nu al behoorlijk van kunnen genieten. Rafael van der Vaart (17) is niet meer weg te denken uit het eerste elftal, maar ook Cedric van der Gun (21), Pius Ikedia (20) en Andy van der Meyde (21) hebben zich al gemeld. Bovendien zijn talenten als Daniel Cruz (19), Christopher Kanu (21), Aaron Mokoena (20), Anthony Obodai (18), Youssouf Hersi (18), Kwame Quansah (18) en Abubakari Yakubu (19) ook al op weg naar het eerste elftal. Natuurlijk is het zaak deze talenten zo lang mogelijk in huis te houden. Vooral de eigen jeugd krijgt nu weer ruimschoots de gelegenheid zich te laten zien op het hoogste niveau. Bij sommigen lukt dat niet gelijk, maar dan zijn er mogelijkheden genoeg om onder de vlag van Ajax even een stapje terug te doen. Zo kunnen jonge talenten tegenwoordig terecht bij de clubs waarmee Ajax een samenwerkingsverband heeft, zoals Germinal Beerschot Antwerpen (GBA) en sinds kort ook Haarlem, waar Heini Otto de scepter zwaait. Er zijn voorbeelden genoeg van jongens die baat hebben gehad bij zo'n tijdelijke overstap. Het zou dan ook zonde zijn als spelers als Kevin Bobson en Brutil Hosé dit niet op tijd inzien. Ook een overstap maakt deel uit van de opleiding van Ajax, want dat blijft toch de hoeksteen van de vereniging. Tom Sier Dat Ajax goed bezig was bleek wel op 5 november, toen de ploeg op bezoek ging bij Willem II. De voormalige werkgever van Co Adriaanse wordt thans geleid door Hans Westerhof, ook geen onbekende in 43

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 43