touring club MgFgnro Na de overtuigende uitschakeling van KAA Gent leek Ajax op het Europese vlak weinig meer in de weg te staan om ook het Zwitserse Lausanne aan de zegekar te binden. De ploeg van Co Adriaanse kwam steeds meer in goede doen, al waren de resultaten nogal wisselvallig. Toch leek Ajax de goede weg te hebben gevonden, gezien het gelijke spel in en tegen Heerenveen en de nipte en wat onterechte nederlaag tegen Vitesse. Enig optimisme omtrent een goed resultaat in de eerste wedstrijd tegen Lausanne op 26 oktober was dan ook zeker op z'n plaats. 'Als Ajax speelt zoals het hoort te spelen, dan maken we een goede kans om de derde ronde te halen,' opperde de trainer vooraf. Door een 1-0 nederlaag in Lausanne werd die kans al direct aanzienlijk kleiner. Al na vijf minuten ging een, op het oog niet al te lastig, schot achter Fred Grim in de touwen. De bal werd wat van richting veranderd en dan ben je als keeper vaak kansloos. Op zich was dat nog geen reden voor een rampzalig eindresultaat. Ajax had immers nog alle tijd om orde op zaken te stellen en de ploeg deed zijn uiterste best om dat te realiseren. De kansen werden echter niet benut, dus was de winst voor de Zwitsers. In de slotfase van het duel moest Fred Grim zelfs nog een paar prachtige reddingen verrichten om verder onheil te voorkomen. De rode kaart voor Wamberto (wegens natrappen) betekende nog een extra verlies. Toch zag aanvoerder Aron Winter nog mogelijkheden om de derde ronde te bereiken. 'Het is een kwestie van kansen benutten. Vanavond gebeurde dat niet, maar in Amsterdam kan het heel Fntn- Yvnnnp Wittp Foto's: Louis van de Vuurst Na ruim twaalf minuten was er nog geen vuiltje aan de lucht voor Ajax, maar toch ging het duel in en tegen Lausanne verloren. Pius Ikedia veroorzaakte een penalty tegen PSV en bood daar na afloop uitvoerig zijn excuses voor aan. Amsterdam voor Ajax al heel lang een hele opgave. PSV was wel in vorm, getuige het succes in de Champions League, waar men een lastige uitwedstrijd had gewonnen. 'En wij verliezen in Zwitserland. Dat is momenteel het verschil,' mijmerde Adriaanse vooraf. Het liep echter anders dan de meeste Ajacieden vooraf hadden durven denken. Pius Ikedia bleek een ware plaag voor de defensie van PSV, die zich geen raad wist met zijn acties aan de rechterkant. Het werd een prima wedstrijd van beide kanten en zeker van Ajax-zijde, waar Nikos Machlas zijn ploeg al na een kwartier spelen op een 1-0 voorsprong zette. De goal was er een om in te lijsten. Een Henny Beijer, Jeroen Slop en Arie van Os bij de presentatie van de jaarcijfers op 30 oktober. anders lopen,' aldus Winter. Trainer Adriaanse zag het wat minder optimistisch: 'Lausanne is uit gevaarlijker dan thuis. Bij Torpedo Moskou hebben ze met 2-0 gewonnen. Dat zegt genoeg. Bovendien geeft deze uitslag een slecht perspectief. Als zij een keer scoren moeten wij er drie maken en Wamberto zal wel geschorst zijn. De kans dat wij de volgende ronde halen schat ik in op 50 procent.' Of dat inderdaad het geval was, zou pas duidelijk worden op 9 november bij de tweede ontmoeting. Net geen winst in Eindhoven Na het Zwitserse avontuur eiste de competitie weer onze volledige aandacht en het ging daarbij niet om de minste wedstrijd van het seizoen. Op 29 oktober moest Ajax het in Eindhoven opnemen tegen PSV. En dat terwijl Ajax nog niet echt lekker draaide en nog steeds zoekende was naar de juiste vorm. De ploeg maakte daar wel progressie in, maar het was de vraag of dat voldoende zou zijn om PSV het hoofd te bieden. Bovendien was het winnen van wedstrijden buiten LAUSANNE VISITEURS; votre ange gardien AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 41