Woorden van dank Zoals inmiddels wel bij u bekend zal zijn, bestaat het bestuur van uw club door een reglementswijziging nog maar uit drie, in plaats van vijf personen. Daarom wil ik in ons Magazine graag even afscheid nemen van de twee bestuursleden die uit het college zijn gestapt, te weten Jaap Ellerbroek en Donald Feldman. Jaap was bestuurslid commerciële zaken. Een belangrijke en moeilijke portefeuille, omdat sponsoring een onmisbare inkomstenbron van onze club is geworden, en er dus een voortdurend samenspel met onze sponsors bestaat om beide partijen optimaal van de sponsoring te laten profiteren. Prettige persoonlijke contacten zijn daarbij onontbeerlijk en daarmee was Jaap in zijn element. Jaap heeft charisma, geduld en humor en die eigenschapen, gecombineerd met kennis van de materie, hebben hem tot een alom gewaardeerd bestuurslid gemaakt. Dat hij daarnaast Hennie Henrichs en Donald Feldman bij voortduring bestookte met zijn voetbaltechnische inzichten hebben wij maar op de koop toe genomen. Voor Donald Feldman stond ik als kind nog te juichen, want hij was linksbuiten in het eerste. Extra leuk natuurlijk om met zo iemand in het bestuur te zitten. Donald had jeugdopleiding en amateurs in zijn portefeuille. Dit is misschien nog wel de belangrijkste portefeuille, daar de jeugdopleiding de kurk is waarop wij drijven. Donald heeft zich uitstekend van zijn taak gekweten. Doordat trainers, jeugdleiders en scouts zo hun eigen specialiteiten hebben is het uitermate moeilijk je in die wereld staande te houden en beleid te destilleren uit de door hen gemaakte opmerkingen. Bovenal wil ik hen, mede namens Arie van Os, hartelijk bedanken voor de warme collegialiteit en voor de ontelbare uren die ze aan hun club hebben besteed. Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders hebben we nog eens kunnen constateren dat we met Leo en Co aan het hoofd van onze technische staf een goed en gerust gevoel kunnen hebben. De aandeelhouders kregen kordate en inhoudelijk diepgaande antwoorden op hun vragen hetgeen ze absoluut heeft duidelijk gemaakt dat we met Ajax beleidsmatig weer de goede kant op gaan. Co en Leo, bedankt daarvoor. De wedstrijd Willem II - Ajax was oorspronkelijk een combiwedstrijd. Doordat onze supporters zich vorig jaar in Tilburg, tijdens de protesten tegen de combiregeling, zo keurig aan hun afspraken hebben gehouden, wilde de lokale overheid hen daar dit jaar voor belonen door omstandigheden te scheppen waarbij een combi overbodig zou zijn. Aldus werd er een convenant gesloten tussen alle partijen en kon men met eigen vervoer naar de wedstrijd. Zoals al door onze supporters vooraf was aangekondigd gebeurde er niets en werd wederom het bewijs geleverd dat er met onze uitreizende supporters goede afspraken te maken zijn. Ik wil hen daarvoor vanaf deze plaats dan ook bedanken en complimenteren. Jullie maken het me, met dit voorbeeld in de hand, veel gemakkelijker om in KNVB- verband het aantal combiregelingen verder voor jullie terug te dringen. O ja, en dan nog eens iets anders. Jullie club krijgt jaarlijks enkele honderdduizenden guldens aan boete, onder meer door spreekkoren tegen de scheidsrechter. Ook ik erger me vaak en veelal is jullie ongenoegen terecht, maar waarom verlagen jullie je tot zoiets simpels als 'hoerenjong' en 'kankerlijer'? Jullie zijn de beste side van Nederland met de meest originele en nieuwste yells. Jullie kunnen toch wel iets beters bedenken waarmee je laat merken ontevreden te zijn? Jullie zijn toch in staat een yell te verzinnen die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat, maar die niet tot boetes leidt, zodat jullie club die 'tonnen' niet meer aan de KNVB hoeft te betalen, maar ze bijvoorbeeld in de jeugdopleiding kan stoppen...?! Laat zien dat je Ajacied bent en kom met iets goeds. 2000 is in sportief opzicht niet geworden wat we ervan hoopten en dat nog wel tijdens ons jubileum. We hebben een revue gemaakt waarin we onszelf een spiegel voorhielden en de bioscoopfilm 'Ajax, daar hoorden zij engelen zingen', die onlangs in première ging, is een indrukwekkend document van een honderdjarige geworden die haar deuren, ook in haar moeilijkste periode, voor iedereen open heeft gezet, waardoor emoties, teleurstellingen, maar ook de vastberadenheid van alle geledingen van onze club helder in de openbaarheid zijn gekomen. Daarmee kenmerkt uw club zich als een fenomeen dat heel krachtig en bijzonder is, alle (vaak domme) kritiek uit de media ten spijt. U maakt er deel van uit, dus u bent ook bijzonder en krachtig: in uw steun, in uw kritiek, in uw Ajacied zijn. Dat koester ik en daardoor weet ik dat het met Ajax wel snel weer goed zal komen. Een heerlijke gedachte voor oudejaarsavond met een glas wijn in mijn hand. Mede namens het bestuur, de directie, de raad van commissarissen, de spelers en andere medewerkers van uw club wens ik u een paar fijne kerstdagen en een overweldigend nieuwjaar. Michael van Praag VAN PBV001LZITTE1* AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 38