13 antwoorden voor Hugo Want ik hoor bij die dombo's die blijven zitten. Waarom? Omdat ik supporter ben. Ik kan niet anders! DE HEREN MEDIA samenstelling Michel Sleutelberg Na Bobby Haarms, na de burgemeester van Amsterdam, na Gerard Jan Rijnders en na de hoofdredacteur van Het Parool heb ook ik, als columnist, besloten te stoppen. Freek de Jonge in Het Parool van 23 oktober Ajax verliest straks een publiekstrekker. En dat terwijl die andere topper Christian Chivu ook door talloze clubs wordt gevolgd. De schrale troost: de koffiejuffrouw lijkt het seizoen te mogen afmaken. Rob Pietersen in Trouw van 25 oktober Als in de voetballerij iedereen die weieens een lijntje coke snuift de deur wordt gewezen, kun je wel bezig blijven met het wegsturen van mensen. Johan Derksen in NRC Handelsblad van 28 oktober 'Als ik uw verslagen lees van voetbalwedstrijden krijg ik altijd het gevoel dat het voor u altijd weer een zware bevalling is naar het stadion te gaan, een wedstrijd te zien die in uw visie nooit deugt, daarna dit notabene nog moet opschrijven ook en misschien ongewild daar vele mensen mee lastigvalt.'(Tijn Middendorp) Paul Onkenhout (citeert uit lezerspost) in de Volkskrant van 28 oktober Ikedia werd vorig jaar tijdens het WK voor junioren in Nigeria in deze krant al vergeleken met de Braziliaanse legende Garrincha. Erik Oudshoorn in NRC Handelsblad van 30 oktober Een mens gaat vanzelf een toontje lager zingen bij verlies. Werkelijk onuitstaanbaar zijn winnaars (exclusief Bert van Marwijk). Verliezen. Toen Van Gaal nog winnaar was raaskalde hij wat over de beste van de wereld en pas toen hij bij Barcelona helemaal niets meer won werd hij anders. Toen Adriaanse nog winnaar was dédainde hij wat over In de column van Hugo Borst in het Algemeen Dagblad van 28 oktober las ik dat Co Adriaanse zichzelf heeft opgeheven. Hij bestaat niet meer. Hugo schrijft: 'De trainer van Ajax geeft geen interviews meer. Terwijl dat juist zijn grote kracht was. Hij begint er niet meer aan, zegt hij, want hij wordt verkeerd verstaan of niet begrepen.' Er wordt in de column verder gesuggereerd dat Adriaanse de media zou hebben misbruikt om zijn doel - het trainen van een topclub - te bereiken. En nu hij dat doel heeft bereikt, zijn dezelfde media voor hem niet meer nodig. Hugo zou aan Adriaanse wel duizend vragen willen, maar Adriaanse mag deze van zichzelf niet beantwoorden, denkt Hugo. 'Hij staat alleen huisorganen van Ajax te woord, een trend die trouwens bij concurrent Feyenoord is begonnen.' Dat laatste zinnetje is niet helemaal waar, want inmiddels staat Adriaanse ook Ajax Life en Ajax Magazine niet meer te woord, iets wat Hugo overigens niet kon weten op het moment dat hij zijn column in het AD schreef. Dat nieuws is ook bij ons pas later bekend geworden. Overigens moet ik, ter verdediging van Adriaanse, aanvoeren dat hij in persconferenties meestal uitvoerig en geduldig de tijd neemt om vragen van journalisten te beantwoorden. Maar dit terzijde. Hugo sluit de geciteerde column af met het verzoek of iemand van Ajax Magazine de volgende 13 vragen aan Adriaanse zou willen stellen, omdat het AD deze toch niet beantwoord krijgt. Beste Hugo, vergeef me de vrijheid die ik in het vervolg op me neem. Namens de AFC Ajax, en wellicht ook wel een beetje namens Co Adriaanse zelf, zal ik de antwoorden op de door jou gestelde 13 vragen geven. Iemand moet het immers doen en ik zou absoluut niet willen dat de goede betrekkingen tussen Ajax en het AD in gevaar komen. Hier komen, in je eigen volgorde, de antwoorden op je vragen. 1Wat is er plots mis met Gronkjcer of is zijn aanstaande vertrek bedrijfspolitiek Ik zou niet weten wat er mis is met hem, ik 174 AJAXMAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 174