VOHBAL Liefde Christa Widlund-Broer is dichteres/auteur/psychoanalytica van beroep. Onder de naam Anna Enquist werd zij een bekende Nederlander, die verschillende literaire prijzen won voor haar poëziebundels. Haar werk verschijnt in vertaling in Duitsland, Zweden, Frankrijk, Denemarken, Hongarije, Bulgarije en Engeland. Dit jaar verscheen bij uitgeverij De Arbeiderspers van haar een nieuwe bundel, 'De tweede helft'. Ze publiceert ook regelmatig in het voetbaltijdschrift voor lezers 'Hard Gras'. Een interessante gesprekspartner, dat is duidelijk, maar voordat de lezer nu enthousiast verder gaat volgt eerst een waarschuwing: Anna Enquist is voor Feyenoord. 'Omdat ik nu eenmaal een zwak voor dat werkvoetbal heb.' Anna Enquist (gebaren in 1945) is een feetise duizendpoot, een workoholic Jpnisschien ook. Niet voor niets zegt ze ergens in het gebprek dat ze 'binnenkort echt minderwttd moet gaan werken'. Ze is vooral bekend vanwege haar boeken (gedichten, verhalen en romans). Maar in werkelijkheid is het schrijven voor Enquist een uit de hand gelopen hobby. Ze studeerde psychologie en is tot de dag van vandaag werkzaam geweest als psychotherapeut. Dat is niet gek: schrijven in je vrije tijd en er nog enkele belangrijke prijzen mee winnen ook. Plus de wetenschap dat je werk in veel talen is vertaald. En alsof dat niet allemaal genoeg is, volgde Enquist ook een piano-opleiding aan het conservatorium in Amsterdam, met cello als bijvak. Zeer binnenkort zal Enquist zich volledig op het schrijven toeleggen, het wordt haar hoofdberoep. Het gesprek vindt plaats bij haar thuis, in de werkkamer. Thuis is voor Enquist Zuidoost, de plaats die haar dierbaar is geworden ('de binnenstad is net een dorp, het lijkt me beklemmend om daar te wonen'). We kijken uit over de PE PMITENSTAANPEft door Jeroen van den Berg foto's Wanda Tuerlinckx door mist benevelde grasvelden, niet ver van de Amsterdam Arena. De schrijfster praat over voetbal en haar werk. Een nieuwe liefde 'Tot mijn 36ste had ik nooit iets met voetbal. Mijn zoon is er verantwoordelijk voor dat ik het nu zo leuk vind. Hij was als kleuter helemaal fanaat van sport. Zijn grootste wens was het om lid te worden van een voetbalclub. Op zijn zesde mocht dat pas, hij werd toen lid van JOS, de oude club van Rinus Michels. Ik stond toen regelmatig langs de lijn om naar hem te kijken. Dat is het leuke van kinderen. Door hun interesses verbreedt je eigen blikveld 164 AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 164