OD r 10. Na het scoren je shirtje over je hoofd trekken ('Kiekeboe, waar ben ik?'). En dan juist langs iedereen lopen. Opvallend dat men tegenwoordig onder het shirt weer een 'hempje' draagt. Dat moest ik vroeger van mijn moeder ook ('Jongen, doe je ook een hempje aan anders ga je zweten en word je ziek.'). Ik geloof niet, dat ik na mijn twaalfde nog met een hemd aan heb gespeeld. Wel altijd met een onderbroek. Ooit zag ik - tijdens een wedstrijd van het Nederlands elftal - dat Piet Keizer z'n broekje van z'n reet werd getrokken en gelukkig droeg hij daaronder een keurige onderbroek; sindsdien draag ik ook altijd een 'Frank Rijkaardje'. 9. Het doorrollen na een val. Zeker sinds 1963 - wedstrijd Real Madrid - Benfica - weggeweest. Doorrollen is erg kinderachtig en kan een speler nooit. Alleen Pierre Bokma (acteur) kan dat overtuigend. 8. De gekleurde en gemerkte schoenen. Heren, wat is dat voor iets lulligs. Boudewijn Zenden die op Gouden Muiltjes speelt, en laatst liep er bij Feyenoord ook een ringbaardje rond met zilveren schoentjes. Kom op, zeg! Kluivert heeft ook al zijn kicksen afzonderlijk een naam gegeven anders kan hij ze niet uit elkaar houden. Mag deze mode snel afgelopen zijn? 7. Het opsteken van de duim aan degeen die de voorzet heeft gegeven na deze verpest te hebben. Ga je schamen, gek! Ik zie het Machlas te vaak doen. Je schiet hem erin of je schaamt je diep. Maar je gaat niet je duim opsteken. 6. Nog erger is het applaudisseren nadat je een goede voorzet hebt verknald. Het voor zichzelf applaudisseren zie je ook steeds vaker, ook al voordat de wedstrijd begint. We gaan dan opeens voor onszelf klappen. Ik begrijp nooit waarom je - als je ziet dat het elftal van de tegenstander klapt - niet met het hele team een buiging gaat maken. dat eerlijk zeggen.' Vroeger hielden we dat binnen in de kleedkamer. Maar Adriaanse heeft gelijk: waarom eigenlijk? 3. De snelle handel. Nee, ik ben niet heel erg geschokt door de beelden die in Ghana zijn gemaakt in de film 'Ajax - daar hoorden zij engelen zingen.' (Gaat hem zien, gaat hem zien.) Dat je spelers maar drie jaar aan Ajax kan binden, zoals Van Os zei, vind ik erg. Wij leiden wereldsterren op en kunnen ze wat, dan vertrekken ze. Dag Davids, dag Kluivert, dat Seedorf - dat was niet leuk. Ik heb ze nog in het tweede zien spelen. Je wilt ze ook zien schitteren. Maar niet in Italië of Spanje. Zelfs niet eens zozeer in de Arena. Maar in het Feyenoord- of PSV-stadion tegen Feyenoord of PSV. 5. Het naar de grensrechter lopen. Ik geef toe: buitenspel wordt bijna nooit goed waargenomen. Maar het lopen naar de grensrechter heeft nooit zin. Wel zin heeft het als je de scheids kan bewegen naar de grens te lopen. 2. De keeper heeft het gedaan. Dat is echt een nieuwe trend. Grim die door Luinge wordt genaaid... Vroeger werd de keeper in bescherming genomen. Tegenwoordig kan-ie een kaartje krijgen. Belachelijk en bedenkelijk. Geeft aan dat de scheids een crisis heeft. 4. Het publiekelijk afzeiken van spelers door de trainer. Daar is Adriaanse mee begonnen en dat is geen slechte gewoonte, al moeten wij van de pers daaraan wennen. De motivatie van Adriaanse is: 'Die jongens verdienen genoeg, dus moeten ze ook presteren. En doen ze dan niet, dan zal ik COLUMN door Theodor Holman 1. Het wijzen naar je naam en nummer als je hebt gescoord. Hou daarmee op! Ik weet wel wie er gescoord heeft! Stop daarmee!! Na de winterstop gaan we overigens kijken naar een Van der Vaart en Van der Gun in bloedvorm. AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 163