EUROMODEL rob dukker dat het meest opmerkelijke aan ons beiden is dat we allebei één wedstrijd in Ajax 1 hebben gespeeld. Dat maakt ons als broers uniek.' De niet onbescheiden Rob Dukker gaat op een ander aspect van zijn leven ook prat: hij is vanaf 1969 veertien jaar lang fotomodel geweest en nog steeds staat hij af en toe voor de camera. 'Ik ben op dit moment in een televisiereclame te zien, voor een bepaald soort pillen, welke weet ik even niet.' Foto: Yvonne Witte generaties aan. En nadat ik me realiseerde dat ik in het eerste toch niet aan de bak zou komen, ben ik in het tweede midvoor gaan spelen. Dat vond ik wel geestig. Ik had die plek afgedwongen door in een paar wedstrijden vaak naar voren te gaan. Daarna heb ik in een seizoen 36 goals als midvoor gemaakt. Ik kon dus echt wel voetballen, maar haalde het net niet. Een paar jaar na mijn debuut ben ik naar AFC gegaan. Later ben ik cricketscheidsrechter geworden, in de top. Ik heb 380 hoofdklassewedstrijden en 48 interlands gefloten. Toen de cricketbond honderd jaar bestond, heb ik de jubileumwedstrijd tussen een versterkt Nederlands elftal en de rest van de wereld gefloten. Helaas begon het al heel snel te plenzen, waardoor de wedstrijd afgebroken werd. Nu ben ik voorzitter van ACC, de grootste cricketclub van Nederland. Mijn broer Ferry heeft ook de neiging om bestuursfuncties te bekleden. Maar ik denk Man next door Dukkers modellenloopbaan begon onverwacht. 'Met mijn verloofde betrok ik in 1969 een nieuwe woning. Om die in te richten, had ik 750 gulden schuld gemaakt bij mijn vader. Dat zat me niet lekker, schulden maken vind ik vreselijk. Enfin, op een gegeven moment kwam ik bij mijn moeder in de Maasstraat. Daar was mijn schoonzusje ook. Zij had juist foto's gemaakt met fotograaf Paul Huf. Ik wist 6-3-1955: VW - Ajax 0-0 (0-0) Scheidsrechter: Ausum Toeschouwers: 9.000 VW: Swinkels; Gubbels, Teeuwen; Klaassens, Van den Hurk, Lamberts; Sijbers (65. Koopal), Schencken, Akkermans, Nass, Schattorjé Ajax: Pieters Graafland; Behrens, (75. R. Dukker), Geelhuizen; Bakker, Van Veen, Van Dijk; Den Edel, Burgers, Michels, Van der Wel, Brokx Bron: Evert Vermeer Rob Dukker, tweede van links, tussen andere modellen op een tentoonstelling van Amerikaanse producten in de Amsterdamse RAI. De modellen worden voorgesteld aan de Amerikaanse vice- president Johnson. Een dag later vliegt Johnson terug naar Amerika: John F. Kennedy is vermoord en Johnson wordt president van Amerika. Herengracht 160/Amsterdem-C/ Holland l Tdefoon 231011 23 256S23 79 57J confectiemaat 49/50 hat 7 hoed 57/58 shoes 8 schoenen 42 collar 161/2 shirt 39 eyes blue ogen blauw hair dark blond haar donkerblond height 6" lengte 183 chest 37" borst 96 waist 31.6 taille 80 hips 37" heupen 96 binnenbeen 80 buitenbeen 108 De statistieken van een model-voetballer. niet wie dat was. Huf had haar verteld dat het niet gemakkelijk was om mannelijke modellen te krijgen, die het imago van the man next door konden uitstralen. Mannelijke modellen waren vaak nichterige types en dat wilde hij niet. Mijn schoonzusje vroeg toen of poseren niet iets voor mij was. Ik belde Huf op en stuurde hem later wat foto's van mijzelf. Een dag later maakte hij op Schiphol al foto's van mij. Ik kreeg er vijftig gulden voor en zo is het balletje gaan rollen. Die schuld was snel afbetaald. Ik werd steeds meer gevraagd, ook door fotograaf Hans Dukkers. Nou, als Paul Huf en Hans Dukkers je wilden hebben, waren de andere fotografen ook wel zeer geïnteresseerd. Het poseren ging me gemakkelijk af. Ik kan goed de komediant uithangen. En mooie vrouwen om me heen, hè. Ik was fulltime model of dressman en reisde heel wat af; Europa, Canada, Amerika. Ik was wekelijks in Duitsland op televisie.' Dan bent u dus toch nog beroemd geworden. 'Als voetballer ben ik ook beroemd geworden, hoor. Vijftien minuten in Ajax 1, hoeveel mensen kunnen me dat nazeggen?!' 160 AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 160