Rob Dukker, staand derde van rechts, in Ajax 3. 'We werden ongeslagen kampioen.' -ë jtaie pcv^ieren »uo» de boveriote plaats neeu, ...^est in VenU van repliek worden gediend. Helaas werd Van Mourik, op wefc naar de Carnaval-stad bij uitstek, ziek en moest noodgedwongen reserve Jo Behrens (rechtshalf) als back fungeren. Het elftal, dat de V.V.V.-ers partij ging geven, zag er als volgt uit: Pieters Graafland, Behrens, Geelhuyzen, Bakker. Van Veen, Van Dijk, Den Edel, Burgers, Michels, Van der Wel en Brokx. Tijdens het meer dan hete voetbalgevecht, liep Behrens een blessure op. waardoor Ferry Dukker Jr. zijn maiden-speech in het eerste I elftal mocht houden, 't Ging hem niet eens slecht af. Hoe de match eindigde, is U bekend (00) en dat er bar slecht werd gespeeld, hebt U in alle kranten kunnen lezen. Dat we één punt in de wacht sleepten, komt voor een groot gedeelte op rekening Het verslag in het van Pieters Graafland, Bakker, Van Dijk en Van der Wel. Mi- clubblad verwarde Rob chels genoot zo'n stevige bewaking, dat er en eer met zjjn broer Ferry. v0v. -' 'i'am me' g van Achteraf gezien niet zo verstandig, maar toen ging ik liever voetballen.' Champignons 'Mijn debuutwedstrijd tegen VW kan ik me nog goed herinneren. Een dag voor de wedstrijd was Ger van Mourik ziek geworden. Hij had champignons gegeten die hem niet goed waren bekomen. De hele nacht had hij overgegeven. Zondagochtend belde Ajax me of ik naar Venlo wilde komen. Ik moest Van Mourik vervangen. Met een supporter kon ik mee naar Venlo. Ik rekende er helemaal op dat ik in de basis zou staan, want ze laten je toch niet voor niets uit Amsterdam komen? Maar ze stelden Jo Behrens op. Ik baalde verschrikkelijk. Op de reservebank heb ik echter niet gezeten. In die tijd moesten clubs nog voor hun eigen grensrechters zorgen. Ik moest namens Ajax vlaggen. Ik kreeg er nog complimenten over van scheidsrechter Ausum. Blijkbaar had ik het vrij eerlijk gedaan. Bij twijfelgevallen kon je het toch een beetje naar je eigen club trekken. Dat verwachtte men ook. En waarom zou je niet beantwoorden aan de verwachtingen?' Een kwartier voor tijd moest de grensrechter alsnog het veld in. Dukker verving de geblesseerd geraakte Behrens. 'Het grensrechteren had één voordeel: ik was allang warm toen ik moest invallen. Het was een heel belangrijke wedstrijd. We moesten bij de bovenste negen eindigen om ons te plaatsen voor de nieuw te vormen hoofdklassen. Ik speelde een goede wedstrijd, maar één keer raakte ik de bal helemaal verkeerd. Gelukkig wist onze doelman Eddy Pieters Graafland te redden. Coy Koopal, toen een heel beroemde voetballer, was mijn directe tegenstander. Op een gegeven moment kreeg hij de bal toegespeeld. Met een lage sliding nam ik hem de bal af. Ik holde meteen hard naar voren over rechts. Op links zag ik Rinus Michels opkomen. Ik gaf de bal aan Rinus, die hem op de penaltystip in ontvangst nam. Hij kon links of rechts de hoek uitzoeken. Maar met zijn ogen dicht schoot hij de bal precies in de buik van de keeper. Het bleef 0-0. Wim Bruynestein, lid van de keuzecommissie, riep nog dat we tot vannacht hadden kunnen doorvoetballen, dan hadden we nog niet gescoord. Na afloop was ik wel boos, ja. Ik was ervan uitgegaan dat ik zou starten. Nu had ik langer gevlagd dan gespeeld.' Pillen Dukker kreeg geen nieuwe kansen meer als voetballer. 'Er kwamen ook nieuwe AJAX MAGAZINE JANUARI 2001 159

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 159