'Ik heb langer gevlagd dan gespeeld' In het vorige Magazine spraken we met eendagsvlieg Ferry Dukker over zijn ervaringen. Opmerkelijk genoeg is er nog een eendagsvlieg in de familie Dukker. Ferry's jongere broer Rob speelde in 1955, twee jaar na Ferry's debuut, ook een wedstrijd in Ajax 1. Tot ergernis van Rob bleef zijn optreden beperkt tot een kwartier. Buiten de lijnen was hij die bewuste middag langer actief. De familie Dukker Is e|| was voetbal- en cricketgek. Vader Ferry was jarenlang bestuurslid bij Aja| en zette er een crieketafdeling op. Zijn drie zoons Ferry, Rob en Hans wareDs net als hij, kind aan huis bij Ajax. Letterlijk. Rob: 'Wij werden als klein kind regelmatig gedropt bij terreinknecht Jan Lens, die met zijn vrouw imeen hoekhuis van het Ajax-stadion woonde. Zij pasten dan op ons, als dat nodig was. We konden alledrie aardig voetballen, maar ik ben het verst doorgedrongen. Ik speelde in aspiranten-1, junioren-1 en het Amsterdams jeugdelftal. Dan moet je toch aardig kunnen voetballen. En dan kom ik meteen bij oud zeer: omdat mensen binnen Ajax me als het zoontje van de penningmeester EENDAGSVLIEGEN door Marcelle van Hoof beschouwden, kozen ze me, om de schijn van vriendjespolitiek te vermijden, soms bewust niet uit. Dat heeft me zeker parten gespeeld in de tijd dat ik tegen het eerste aanzat. Zoiets kon je natuurlijk niet bewijzen, maar dat gevoel had ik sterk. Er waren genoeg momenten waarop ik opgesteld had kunnen worden, maar dat gebeurde dan niet. Terwijl ik bewezen had dat ik kon voetballen. Ik heb vier jaar lang in het tweede gespeeld en legio keren reserve gezeten bij het eerste. Dat vond ik helemaal niet erg, want ik vond het leuk om met mijn ouders naar het voetbal te gaan. Ik leefde er helemaal voor. Maar ik had wel graag wat meer kansen gehad.' Tandpasta 'Ik was rechtsback. Ger van Mourik had ik voor me in het eerste. Die moest helemaal ziek of akelig zijn, voordat ik een kans kreeg. Maar we hadden multi-spelers als Co Bouwens en Klaas Bakker die men op zo'n moment vanwege hun ervaring opstelde. Zij hadden zoveel jaren in het eerste gespeeld, men vond dat je die niet zomaar kon terugzetten naar Ajax 2. Dat stelde me teleur, want ik wilde hogerop in het voetbal. En ik had zeker mijn kansen Eendagsvlieg Rob Dukker raakt tegen VVV de bal verkeerd, maar Eddy Pieters Graafland weet te redden. Dukker: 'Je kunt goed zien dat ik joodse voorouders heb: ik praat met mij handen.'

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 156