Monumentale boeken KATERN li van Panorama, t.g.v. het vertrek van Van Gaal bij Ajax. Bundeling columns van Van Gaal in De Courant Nieuws van de Dag. De schelmenkoning is dood. Ajax in de Arena Peter Bego (Podium) Louis van Gaa Het eerste seizoen van Ajax in de Arena, met veel persoonlijke noten van de auteur. Dat zijn nou typisch Ajacieden Marcelle van Hoof (Krikke c.s., Leiden) Ironische beschrijving van Ajax- cultuur en -historie. Kenmerken van de 'typische' Ajacied. Deel uit serie. Het officiële Ajax-jaarboek 1997-1998 David Endt (tekst), Evert Vermeer (statistieken) (Windroos, Amsterdam) Louis bedankt! Louis van Gaal en Ajax: vanaf 1991 Michiel Ter gelegenheid van het vijftig- en honderdjarig bestaan van Ajax kwam de club met twee monumentale boekwerken, die de grandeur van de club recht deden. Het 'gouden boek' van 1950 kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Donateurs en donatrices konden zich inschrijven op het boek, a 15 gulden. Dat bedrag was wat al te gortig, oordeelden zij. Het bestuur van Ajax had oor voor de klacht en verlaagde de prijs tot tien gulden. Het boekwerk, samengesteld en geschreven door clubbladredacteuren Frits de Bruijn, Dolf Desmit en Jan Schoevaart, telt ruim 400 pagina's. Op een voorwoord meer of minder was niet gekeken. Het boek bevat er vier, van de hand van de burgemeester van Amsterdam, d'Ailly, de voorzitter van de KNVB, Karei Lotsy, de voorzitter van de KNVB afdeling Amsterdam, Putter en uiteraard Ajax-preses Marius Koolhaas. In het boek staan uitgebreide verhalen over de historie van Ajax, zijn stadions, de andere beoefende sporten en de vele reizen die de club ondernomen had. Ook zijn er portretten van de 28 internationals die de club tot dan toe geleverd had. 'Een monument' noemde sportjournalist ir. Ad van Emmenes het boek vlak na Foto: Yvonne Witte Michael van Praag en samensteller Rob van Zoest bladeren door 'Ajax 1900-2000' tijdens de presentatie van het monumentale jubileumboek op 19 maart 2000. publicatie. Hij had gelijk, nog steeds. Ruim vijftig jaar na verschijning is het prachtig gebonden boek onverminderd een zeer waardevolle bron voor een ieder die geïnteresseerd is in de uitgebreide historie én verenigingsgeest van Ajax. Het is tegenwoordig zeer moeilijk te krijgen; en als het wordt aangeboden kost het boek minstens een paar honderd gulden. Ook voor donateurs en donatrices. Het vorig jaar verschenen Ajax 1900-2000 is zo mogelijk nog indrukwekkender. Interviews met bekende en onbekende echte clubmensen en spelers, prachtige foto's, een kroniek met een aangename aandacht voor details en een pagina's lange lijst van alle mensen die ooit lid zijn geweest van hun club, maken het boek compleet. Het is een eerbetoon aan de vereniging Ajax. Of zoals samensteller Rob van Zoest het zei: 'Het is een hommage aan alle Ajacieden die dag en nacht voor de club klaarstaan.' Jaarboek met wedstrijdverslagen, portretten en statistieken. Doelwit David Endt (Thomas Rap) Ajax verovert Europa. Ajax classic cards Marcelle van Hoof (tekst en samenstelling), Guus de Jong (foto's) (Supportersvereniging Ajax, Amsterdam) Nederlandse SpnBTHTHI TfYTHECK Album met in te plakken fotokaartjes van Europa-Cupwedstrijden tussen 1966 en 1973. Met verklarende teksten. Voor leden van Supportersvereniging Ajax. Havid pnhl Bundeling columns, grotendeels eerder uprcrhpnpri in Mot Parnnl AJAX MAGAZINE JANUARI 2001 133

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 133