De top 5 van Evert Vermeer Een meel huls In een grote tuin KATERN Tussen hemel en hok Bobby Haarms c» zijn Aja Tussen hemel en hok. Bobby Haarms en zijn Ajax Raymond Bouwman, Michel Sleutelberg (Thomas Rap, Amsterdam) Herinneringen aan loopbaan van oud-speler en assistent trainer. Marco van Basten. Zijn voetballeven Bert Voskuil (Het Spectrum, Utrecht) Niet-geautoriseerde biografie van Van Basten. Raymond Bouwmar Michel SU mclbcrg sportbibliotheek 'In de beste Ajax-traditie stel ik mij bescheiden op en laat ik mijn eigen boeken buiten beschouwing:' 1. F.H.W. de Bruyn, A.L. Desmit, J. Schoevaart: 'Ajax 1900-1950' (1950) 'Fraai plaatwerk over de eerste helft van Ajax' bestaan. Veelzijdig (zowel chronologisch als thematisch), voor en door Ajax-mensen samengesteld, met veel liefde voor de vereniging, met trots maar zonder overbodige borstklopperij. Bovendien een zeer fraaie uitgave.' 2. Nico Scheepmaker: 'Cruijff, Hendrik Johannes, fenomeen' (1972,1984,1997) 'Misschien wel de eerste serieuze biografie over een voetballer, in ieder geval de eerste van Cruijff. Scheepmaker keek naar voetbal zoals een gemiddelde supporter, en dat leverde geen hagiografie op, maar een boek dat zowaar enig inzicht geeft in het fenomeen Cruijff.' 3. Marcelle van Hoof: 'Een mooi huis in een grote tuin. De geschiedenis van het Ajax- stadion De Meer' (1996) 'Een boek dat vier jaar na verschijning een toegevoegde waarde heeft gekregen. Vooral bedoeld als beschrijving van en herinnering aan het oude stadion, legt het bij nalezing meedogenloos bloot waarom de Arena niet heeft wat de Meer wel had.' boeiende interviews. Gemaakt als boek voor de vereniging, wat het nostalgischer maakt dan misschien de bedoeling was. Prachtig boek voor op de koffietafel; als naslagwerk wat minder, maar dat was ook niet de opzet.' 5. Frits Barend: 'Topclub Ajax' (1970) 'Het eerste deel van een serie van vier, want toen Ajax begon te verliezen liet de uitgever het afweten. Het blijft Holland hier. Staat vooral in deze lijst vanwege de persoonlijke herinnering. In 1970 waren er nog weinig boeken over Ajax te koop waar méér dan vrijblijvend gebabbel in stond. De eerste keer dat een seizoen met al zijn wedstrijden en spelers werd geboekstaafd, en bovendien met een zekere dosis humor, wat toen ook geheel nieuw was.' Vier jaar na verschijning een toegevoegde waarde. de geschiedenis van het a}ax stadion De Meer I 934 I 996 4. Rob van Zoest, David Endt, Sytze van der Zee, Carel Berenschot: 'Ajax 1900-2000' (2000) 'Imposant boek, de uitgave op zich nog meer dan de inhoud. Prachtige foto's en hier en daar Het officiële Ajax-jaarboek 1994-1995 David Endt (Luitingh-Sijthoff, Amsterdam) Jaarboek met wedstrijdverslagen, portretten en statistieken. Nederlandse David Endt Gloria Virtori; sportbibliotheek Bundeling van columns, grotendeels eerder verschenen in Het Parool. Laat Louis maar schuiven. En waarom het Olympisch Stadion moet blijven Frits Huis (Alfa De Courant Nieuws van de Dag, Amsterdam) Bundeling columns uit De Courant Nieuws van de Dag. Ajax - De complete werken Egbert Jan Riethof, Marcelle van Hoof, Ed van Opzeeland, Carel Berenschot, Evert Vermeer e.a. (Waanden;. Verzamelwerk over heden en verleden van Ajax, verschenen in 39 tweewekelijkse thematische afleveringen, in drie verzamelbanden. Kulta-kenka. Tie Mestaruuteen Jari Litmanen, Hannu Teider (Werner Söderström Osakeuhtiö. Porvoo/Helsinki/Juva) Finse biografie van Jari Litmanen. Ajax lacht. Anekdotes en cartoons Ed van Opzeeland (tekst), Dik Bruynesteyn (tekenineen) (Waanders, Zwolle] Boekje met Ajax-humor, verkrijgbaar voor abonnees op de serie 'Ajax - De complete werken'. In 1993 verscheen het eerste uit de serie 'officiële' Ajax- jaarboeken. Het werd in ontvangst genomen door de spelers Stanley Menzo, Stefan Pettersson, John van den Brom, Sonny Silooy, Tarik Oulida, Danny Blind en Jari Litmanen. 1995 NEDERLANDSE AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 125