Columns KATERN Feyenoord-Ajax: de klassieker Ron Westerhof (eindred.) (Weekbladpers, Amsterdam) GERRIE MÜHREN Bundeling van columns, grotendeels eerder verschenen in Het Parool. Het officiële Ajax- jaarboek 1992-199: David Endt (Windroos, Amsterdam! Jaarboek met wedstrijd-verslagen, portretten en statistieken. Ajax en de kunst van het voetballen Nico Scheepmaker (Scheffers. Utrecht) Bundelings columns van in 1990 overleden Scheepmaker. Bobby Haarms Bobby Haarms (Sportclub, Amsterdam) Bundeling van columns die Haarms schreef voor het Amsterdamse sportmaandblad Sportclub. Verschenen in oplage van 150 t.g.v. eerste bijeenkomst Bobby Haarms Fanclub. Voetbal International special 1992, nr. 6. Voetbal is een feest. Het verhaal van een jongleur op de grasmat Gerrie Mühren, Theo Vaessen (M P, Weert] Levensverhaal van Gerrie Mühren. Foto: Louis van de Vuurst Naar Ajax; mobiliteitspatronen van bezoekers bij vier thuiswedstrijden van Ajax Jan B. Kok, m.m.v. Bureau Jeuring Martens Martijn Eskinasie en Gerard Nijenhuis (Universiteit van Amsterdam, Serie Werkstukken/UVA; faculteit der Ruimtelijke Wetenschappen, David Endt Planologisch en Godenzonen Demografisch Instituut, van Gedrukt werkstuk mei vragenlijst. 1993 De godenzonen van Ajax David Endt (Thomas Rap, Amsterdam) Pure fotoboeken zijn dun gezaaid in de Ajax-bibliotheek. Twee voorbeelden zijn 'Temidden der Ajacieden' van Bart Sorgedrager en 'Dennis Bergkamp' van Louis van de Vuurst met teksten van David Endt. Piet Keizer ontvangt het eerste exemplaar van 'Lucky Ajax, de eregalerij' uit handen van auteur Rik Planting (rechts). Tussen hen in uitgever Thomas Rap. Foto: Michel Sleutelberg gooit op een moment dat de Europese uitschakeling nabij is. Dan zijn ze al hun beloften subiet vergeten en hijsen ze hun makker op de schouders.' Subtiel was Huis vaak niet; zo moesten welzijnswerkers het geregeld ontgelden, maar Huis schreef dan ook voor een dochter van de krant van 'wakker Nederland'. Toch wist Huis zijn fatsoenlijke-burgermansredenaties goed te beargumenteren. En hij sprong op de bres voor de minder luidruchtige Ajax-fans. Andere gebundelde columns leden aan het euvel van de datering. Zo hadden 'Hekwerk' van Barbara Barend (columns over de dagelijkse gang van zaken bij Ajax gedurende twee seizoenen) en 'Mijn jaren bij Ajax' van Louis van Gaal en Yoeri van den Busken er baat bij gehad als alleen de beste en/of nog steeds relevante columns waren gebundeld. Van den Busken en Barend verdienden lof voor het geduld waarmee ze alle wissewasjes opschreven, maar verzameld in een boek werd het geduld van de lezer er behoorlijk mee op de proef gesteld. Stadions Met het toenemen van de interesse in alles wat met Ajax te maken heeft, bleken in de AJAX MAGAZINE JANUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 123