thuisfront in Colombia weten. Bijna dagelijks heeft hij telefonisch contact met zijn ouders om ze op de hoogte te houden van de vorderingen die hij bij Ajax maakt. 'Mijn familie is altijd heel erg betrokken geweest bij mijn ontwikkeling als voetballer. Ik geloof dat ze er wel trots op zijn dat ik nu bij Ajax speel.' De 19-jarige Cruz speelt nu twee seizoenen in Amsterdam en geniet het volste vertrouwen van de technische leiding. Tweede-elftaltrainer Jan Olde Riekerink: 'Daniël heeft sinds hij de overstap van de A-jeugd naar het tweede heeft gemaakt veel progressie geboekt. Hij kan de bal goed afschermen, hij kan perfect in de vrije ruimte spelen en hij is mentaal vrij stabiel. En het gebrek aan snelheid compenseert hij met goed en intelligent positiespel. Hij staat altijd op de juiste plaats. Kortom: het is een jongen met voldoende doorgroeimogelijkheden.' En dat verheugende feit bracht Ajax ertoe recentelijk diens tweejarig contract nog maar eens voor een periode van vijf jaar op te krikken. De voetballer zélf legde een riante aanbieding van Real Madrid klakkeloos naast zich neer. Hij voelt zich goed bij Ajax en wil het vertrouwen dat de trainers in hem hebben niet beschamen. 'Ajax is de beste leerschool voor ieder talent, waarom zou ik dan moeten verhuizen naar een andere club?' Guerillas Het merkwaardige is dat er niet eens zoveel clubs op het curriculum vitae van de Zuid- Amerikaan prijken. Sterker nog: Ajax is pas zijn tweede voetbalclub. En hoe staat het met zijn interlandcarrière? Nog nooit heeft hij een wedstrijd als jeugdinternational, laat staan als A-international gespeeld en tot op heden weigert hij zich beschikbaar te stellen voor een van de vertegenwoordigende elftallen van zijn vaderland. Cruz wijst de beschuldigende vinger in de richting van het beruchte Medellin-kartel, dat een enorme grip heeft op het sociale leven in Colombia. En dus ook het voetbal in het land dicteert, want de drugsmaffia is nog immer dé grote geldschieter. Veel woorden wil de jonge Colombiaan er niet aan besteden, zeker niet nu zijn ouders een paar keer zijn bedreigd door een terroristische organisatie. 'Mijn ouders hebben zich altijd afzijdig gehouden van wat voor organisatie AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 95