Afscheid Herman Bosschieter hem beide keren te snel af. Door een mooi overstapje zorgt Machlas er echter wel voor dat Hersi kan scoren. De treffer van Hersi is de enige in de eerste helft. Ajax wint het duel uiteindelijk met 3-2 door treffers van opnieuw Hersi en Brutil Hosé. Ook in het uitduel tegen Vitesse maakt Nikos Machlas deel uit van de selectie van Jan Olde Riekerink. Onder het toeziend oog van Co Adriaanse, Peter Boeve en Ronald Koeman komt Vitesse in de 38ste minuut op een 1-0 voorsprong. Nog voor de rust brengt de thuisploeg de stand op 2-0 en direct na de thee wordt het zelfs 3-0. Een treffer van Didi Longuet brengt Ajax weer wat dichterbij, maar als Vitesse vlak daarna zijn vierde doelpunt scoort, is alle hoop vervlogen. Wamberto zorgt nog wel voor de 4-2, maar door twee treffers in blessuretijd moet Ajax met een 6-2 nederlaag huiswaarts keren. De ploeg doet dat overigens in de wetenschap dat er twee schorsingen voor de deur staan, want met respectievelijk twee keer geel en direct rood moesten Mare Stuut en Abubakari Yakubu het veld voortijdig verlaten. De terugreis wordt sowieso geen plezierige, want nog voordat er koers kan worden gezet richting Amsterdam, worden er twee ruiten van de spelersbus ingegooid. Door in de beker Tussen alle competitiebedrijven door moet Ajax ook aan de bak in het bekertoernooi. Dat het daarin aanmerkelijk beter gaat dan in de competitie blijkt wel uit de cijfers. Van AZ, Telstar en Haarlem wordt respectievelijk met 4-0, 4-1 en 7-1 gewonnen. De definitieve plaatsing voor de volgende ronde van het Amstel- Cuptoernooi voor reserve-elftallen moet op maandag 9 oktober worden bewerkstelligd. In eigen huis ontvangt Ajax het schaduwteam van Volendam. Met een sublieme lob zet Jason Culina Ajax na twintig minuten op voorsprong en na de rust zorgt hij ook voor de 2-0. Na een mooie individuele actie scoort de snelle Pius Ikedia Ajax' derde treffer. Het laatste woord namens Ajax is aan Anthony Obodai, want hij maakt er 4-0 van. De 4-1 die de Volendamse gasten in de eindfase nog op de borden zetten, is slechts interessant voor de statistieken. Ajax gaat ongeslagen door naar de tweede ronde en wordt ingedeeld in een poule met Cambuur Leeuwarden, Sparta en, opnieuw, Volendam. Succesreeks uitgebreid De reeks grote overwinningen in het bekertoernooi wordt in de competitie voortgezet. In Breda wint Ajax met 4-0 van NAC, een uitslag die veel hoger had kunnen uitvallen. Ondanks legio mogelijkheden zijn het nu 'slechts' Hersi (2x), Cruz en Yakubu die de treffers voor De snelle Pius Ikedia dreef de defensie van Volendam menigmaal tot wanhoop en pikte ook zijn doelpuntje mee. hun rekening nemen. De gemiste kansen doen echter niets af aan de goede vorm waarin Ajax verkeert. Vorm is ook het sleutelwoord voor Andy van der Meyde in Ajax' eerste bekerduel in de tweede ronde. Naast de pas van blessures herstelde Shota Arveladze en Kevin Bobson maakt hij deel uit van de equipe die de plaatselijke FC moet bestrijden. Ajax heeft het aanvankelijk moeilijk in Volendam. De ploeg krijgt een aantal kansen, maar slaagt er niet in het net te vinden. De gastheer komt echter ook niet tot scoren en zo wordt de rust met een 0-0 stand betreden. In die rust blijft Shota Arveladze achter in de kleedkamer. Zijn plaats wordt ingenomen door Brutil Hosé. De jonge spits is al snel doeltreffend. Met een fraai afstandsschot vanaf twintig meter vergroot Andy van der Meyde de marge en met een zo mogelijk nog mooiere volley brengt Jason Culina Ajax zelfs op een 3-0 voorsprong. Het is uiteindelijk Van der Meyde die de eindstand bepaalt op 4-0. Waar Ajax in de beker ongeslagen blijft, moet het in de competitie de gemorste punten zien weg te poetsen. Met zeven punten staat het schaduwelftal op de achtste plaats van de ranglijst. De achterstand op koploper Sparta bedraagt zes punten. Met nog 22 wedstrijden te gaan is het aloude voetbalcliché 'er is nog van alles mogelijk' dus nog steeds van toepassing. Na tien jaar nam Herman Bosschieter op maandag 9 oktober afscheid als elftalleider van Ajax 2. In de aanwezigheid van de voltallige selectie van Ajax 2 werd Bosschieter in de bestuurskamer van sportpark de Toekomst bedolven onder de cadeaus en lovende woorden. Op 1 augustus 1990 werd Herman Bosschieter werkend lid. Al snel werd hij leider van de D-junioren en in het seizoen 1992- 1993 werd hij aangesteld als leider van Ajax 2. Met het schaduwelftal werd Bosschieter drie keer kampioen van Nederland. Omdat het leiderschap niet langer viel te combineren met zijn werkzaamheden als zelfstandig interim manager besloot Herman Bosschieter onlangs Ajax 2 vaarwel te zeggen. Hij zal echter wel aan Ajax verbonden blijven als lid van de ledenraad. Het bestuur van Ajax heeft Adri Blekkenhorst inmiddels benoemd tot opvolger van Herman Bosschieter. AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 93