Een voor het schaduwelftal De voorbereiding van Ajax 2 verliep vlekkeloos. Zonder zelfs maar één nederlaag sloot de ploeg van trainer Jan Olde Riekerink zijn serie oefenpotjes af. In de competitie kon het schaduwelftal niet direct een vervolg geven aan die succesreeks. Door veelvuldig puntverlies belandde de ploeg op de achtste plaats van de ranglijst. Gelukkig was Ajax 2 in de bekerduels succesvoller. Voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen komt Willem II op bezoek op de Toekomst. Wegens het ontbreken van een groot aantal internationals kampt Ajax met behoorlijke personele problemen en dat gaat ten koste van het spel. De opbouw verloopt rommelig en lange ballen bereiken hun doel vaker niet dan wel. Na ruim twintig minuten komt Willem II op voorsprong. In de tweede helft vergroot Willem II zijn voorsprong. Dat doelpunt is Youssouf Hersi scoorde twee keer tegen SC Heerenveen. Zijn eerste goal kwam tot stand na een mooi overstapje van Nikos Machlas. AJAX 2 door llona Oerlemans foto's Louis van de vuurst het laatste van de avond en Ajax verliest zijn eerste competitieduel met 0-2. Een week na de nederlaag reist het schaduwelftal af naar het Rotterdamse complex Woudenstein voor het duel tegen Feyenoord. Feyenoord heeft een veldoverwicht in de beginfase van de wedstrijd, maar mist drie opgelegde kansen en Ajax zorgt voor de openingstreffer. Een dieptepass van Peter Hoekstra bereikt Wamberto en de kleine Braziliaan passeert keeper Malkowski door de benen. Drie minuten later krijgt Wamberto de kans om de voorsprong te vergroten, maar een spectaculaire redding aan Rotterdamse zijde staat zijn tweede treffer in de weg. Na een half uur spelen moet Feyenoord verder met tien man, maar dat lijkt de thuisploeg niet te deren. Somalia zorgt er zelfs voor dat beide ploegen weer op gelijke hoogte komen. De 1-1 is echter niet van lange duur, want na een blunder in de Rotterdamse verdediging zet Walker Ajax opnieuw op voorsprong. Het is de laatste keer dat Ajax optimaal weet te profiteren van de man-meer-situatie. Als Jan van Halst vlak voor het eindsignaal zijn tweede gele kaart ontvangt, komt Ajax niet alleen met tien man te staan, maar krijgt het bovendien een penalty tegen. Die wordt moeiteloos benut door Somalia en zo moet Ajax toch nog genoegen nemen met één punt. Alle ogen op Nikos De derde competitiewedstrijd van Ajax 2 staat vooral in het teken van de rentree van Nikos Machlas. Na bijna zes maanden blessureleed kan de Griek voor het eerst weer wat wedstrijdritme opdoen. Twee keer heeft hij de kans om zelf te scoren, maar de doelman van SC. Heerenveen is

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 92