Germinal Beerschot Antwerpen - Ajax 0-1 v»v W Germinal Beerschot Antw AJAX Amsterdam 01 1N1 I 17. 26 Vriendschappelijk - donderdag 5 oktober 2000 - Olympisch stadion, Antwerpen - 11.000 Omdat Ajax een aantal spelers mist wegens interlandverplichtingeri bestaat de ploeg van Co Adriaanse voor een groot deet uit jonge talenten, onder wie Daniël Cruz. Germinal Beerschot Antw. Olympisch Stadion 05/10/2000 20^^ R .r Ï^SÏ^SiKeW^stnjd ITribune 4 LtokBtoc B^-Rang Plaals Ptace Ingang Entree I 1 Uitnodiging GBA: Trainer: Ajax: Trainer: Maes (52. Knezevic); Van Zundert, Marinovic, Van Mieghem, Herreman (46. Cooreman); Haagdoren (70. Kiss), Karagiannis (34. Dhont), Mutavdzic, Huysmans (70. Snelders); Degryse (57. Demkine), Severeyns (52. Dagano) Franky Vander Eist Grim; Vakubu, Mokoena, Sier; Nieuwenburg, Culina (63. Hersi), Galasek, Cruz; Ikedia, Machlas (55. Quansah), Wamberto Co Adriaanse Scoreverloop: Scheidsrechter: 85. Wamberto 0-1 Johan Verbist Foto's: Louis van de Vuurst Bijzonderheden: Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe stadion speelt Ajax een vriendschappelijk duel tegen zusterclub Germinal Beerschot Antwerpen. Niet alleen voor de spelers, maar ook voor andere Ajacieden een bijzondere wedstrijd. Het voltallige personeel reist namelijk mee om het duel bij te wonen. Omdat Ajax een aantal spelers mist wegens interlandverplichtingen bestaat de ploeg van Co Adriaanse weer voor een groot deel uit jonge talenten. Zo maken onder anderen Met het duel tussen Germinal Beerschot Antwerpen en Ajax wordt het gerenoveerde Olympisch stadion officieel geopend. Yakubu, Culina en Mokoena hun opwachting. De eerste kans van de wedstrijd is voor de gastheer, maar daarna neemt Ajax het initiatief over. Hoewel er diverse kansen worden gecreëerd, blijft de openingstreffer uit. Ajax mag zich in de eerste helft de betere ploeg noemen, maar moet wel genoegen nemen met een 0-0 ruststand. In het begin van de tweede helft is Ajax opnieuw de gevaarlijkste ploeg, maar wederom leidt dit niet tot een treffer. Het is zelfs de thuisploeg die de openingstreffer bijna op zijn naam zet. De kopbal uit een vrije trap gaat echter net over. Na een grote kans voor Hersi is het uiteindelijk Wamberto die Ajax vijf minuten voor het eindsignaal alsnog op voorsprong zet. Het schot van de Braziliaan is meteen het laatste wapenfeit van de wedstrijd en derhalve keert Ajax toch nog met een overwinning huiswaarts. De wedstrijd tegen GBA heeft een vriendschappelijk karakter. Er vallen geen kaarten en na afloop worden er shirtjes geruild. AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 79