Kwame Quansah in de dug-out na zijn wissel tijdens het duel tussen de A1-junioren van Ajax en Sparta. Quansah scoorde twee keer. Ajax de wedstrijd met 1-0. 4 Met een 2-1 overwinning op Frankrijk begint het Nederlands elftal van spelers tot 18 jaar de kwalificatie voor het EK goed. De openingstreffer komt op naam van Ajacied Hersi. Enige smet op de wedstrijd is de rode kaart voor Rafael van der Vaart. Zondag 8 oktober Ajacied Youssouf Hersi wordt door bondscoach Mark Wotte opgeroepen voor Jong Oranje. Hersi, aanvoerder van het Nederlands elftal onder de 18, is de vervanger van Kevin Bobson, die geblesseerd moest afhaken. Tijdens de interland tussen Italië en Roemenië loopt Cristian Chivu een gebroken neus op door een elleboogstoot van de Italiaan Totti. Hoewel Chivu de wedstrijd uitspeelt, is het nog niet zeker of hij tegen Vitesse kan worden ingezet. Maandag 9 oktober Ajax en HFC Haarlem gaan samenwerken. De intentieverklaring die vandaag wordt getekend, is erop gericht de samenwerking in de periode tot 30 juni 2001 in de praktijk gestalte te geven. Het eerste concrete resultaat van de beslissing is de aanstelling van Heini Otto als hoofdtrainer bij HFC Haarlem. Zijn benoeming gaat per direct in. Richard Knopper moet twee weken met zijn enkel in het gips. De aanvaller kwam voor het laatst in actie tijdens de thuiswedstrijd tegen RBC. Het is nog niet bekend hoe lang hij moet revalideren. 4 Dooi" een 4-1 overwinning in het thuisduel tegen de reserves van Volendam plaatst Ajax 2 zich voor de volgende ronde van de beker. Daarin moet het op maandag 16 okotber aantreden tegen NAC in Breda, f Na tien jaar neemt Herman Bosschieter afscheid van Ajax' 2e elftal. De elftalleider wordt opgevolgd door Adri Blekkenhorst. Dinsdag 10 oktober Tijdens de bestuursvergadering van Ajax treden bestuursleden Donald Feldmann en Jaap Ellerbroek af. Het aftreden is een gevolg van het advies van de commissie 2000, die de aanbeveling deed het bestuur van vijf naar drie personen terug te brengen. In Waalwijk speelt Jong Oranje met 1-1 gelijk tegen de junioren van Portugal. Namens Ajax zijn Van der Gun en Hosé (als invaller) van de partij. Woensdag 11 oktober De definitieve datum van de uitwedstrijd van Ajax tegen Lausanne Sports in de tweede ronde van de UEFA Cup wordt vastgesteld op 26 oktober. De Europese voetbalbond ging hiermee niet in op het verzoek van Ajax om het duel met twee dagen te vervroegen. Het duel in en tegen Lausanne begint om 19.00 uur. 4 De UEFA legt Ajax een boete op van ongeveer 2800 gulden voor het afsteken van fakkels door Ajax-supporters tijdens de thuiswedstrijd tegen KAA Gent. Donderdag 12 oktober Op woensdag 22 november zal de documentaire 'Ajax: daar hoorden zij engelen zingen' het International Documentary Filmfestival Amsterdam openen. De film is gemaakt tijdens het vorige seizoen en bevat onder andere het eeuwfeest en het ontslag van trainer Wouters. 4 Op maandag 30 oktober zal Ajax de resultaten over het boekjaar 1999/2000 naar buiten brengen, zo maakt de club vandaag bekend. De persconferentie zal worden gehouden in de Amsterdam Arena. Zondag 15 oktober In de confrontatie met koploper Vitesse trekt Ajax aan het kortste eind. Ondanks de inzet en een 2-1 voorsprong eindigt het duel in een 3-2 overwinning voor de Arnhemmers. Machlas en Chivu (uit een penalty) zorgen voor de treffers aan Amsterdamse zijde. Maandag 16 oktober Tijdens de algemene ledenvergadering van Ajax worden Reinier van Dantzig, Mark Geestman, Jerry Kisoor en Ernst Ligthart gekozen in de ledenraad. 4 Ajax 2 boekt een eenvoudige zege in het uitduel tegen de reserves van NAC. Door doelpunten van Hersi (2x), Cruz en Yakubu wordt in Breda een 4-0 overwinning behaald. Dinsdag 17 oktober Een strak in het pak gestoken selectie gaat op de foto met Oger Lusink. Zijn bedrijf Oger kleedt spelers en technische staf al meer dan tien jaar. De directie van de Amsterdam Arena stemt in met het verzoek van Ajax om de rest van het seizoen echt bier te schenken in het stadion. Alleen tijdens de duels tegen Feyenoord, FC Utrecht en PSV zullen de fans het met het zogeheten evenementenbier moeten doen. Woensdag 18 oktober Ajax is een van de vier Europese topclubs die het UEFA-erelogo mogen dragen. De badge is voorbehouden aan clubs die drie keer achtereen of vijf keer in totaal de Europa Cup 1 hebben veroverd. Naast Ajax mogen alleen AC Milan, Real Madrid en Bayern München aanspraak maken op het logo. De UEFA wijst de scheidsrechters aan voor de tweede ronde van de UEFA Cup. In het uitduel tegen Lausanne Sports krijgt Ajax te maken met de Kroaat Siric. Thuis zal de Spanjaard Esquinas Torres de arbitrage voor zijn rekening nemen. Donderdag 19 oktober Ajax 2 wint zijn eerste wedstrijd in de tweede bekerronde met 4-0 in en tegen Volendam. Hosé, Van der Meyde (2x) en Culina brengen de treffers op hun naam. Vrijdag 20 oktober In de Amsterdam Arena boekt Ajax een knappe zege op Roda JC. Galasek opent de score in de 16de minuut en daarna vergroten Chivu (penalty) en Van der Vaart de voorsprong tot 3-0. Na een tegengoal van Van der Luer is het Hosé die Ajax' laatste treffer op zijn naam zet. Tchoutang bepaalt de eindstand tenslotte op 4-2. Tijdens Ajax - Roda JC staat Bob Haarms op de F-Side, zoals hij bij zijn afscheid had beloofd. 66 AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 66