13 september - 20 oktober AJAX VAN DA<3 TOT DAq foto's Yvonne Witte Andy van der Meyde tijdens Ajax - RBC (2-0) op 22 september jongstleden. Woensdag 13 september Twee dagen voor de openingsceremonie komen John O'Brien en Pius Ikedia al in actie op de Olympische Spelen. O'Brien speelt met Amerika gelijk tegen Tsjechië en het Nigeria van Ikedia behaalt een gelijkspel tegen Honduras, f Volgens De Telegraaf zou het Italiaanse Fiorentina Richard Witschge willen kopen. Ajax ontkent de belangstelling, f Stanley Menzo treedt in dienst op de afdeling commerciële zaken. In zijn functie heeft Menzo onder andere contact met de partners en sponsors van Ajax. Daags na het treffen tussen Ajax en KAA Gent wordt trainer Henk Houwaart ontslagen bij de Belgische club. De 6-0 nederlaag tegen Ajax is de directe aanleiding voor het ontslag. Donderdag 14 september Volgens de Engelse krant The Daily Mirror is Johan Cruijff de belangrijkste kandidaat om de onlangs ontslagen trainer Vialli bij Chelsea op te volgen, f Uit handen van Rob de Wit, een van de spelers van veteranenteam Lucky Ajax, ontvangt Ajax een bijzonder beeld. Het door Marte Röling ontworpen kunstwerk is een verlaat verjaardagscadeau voor de jubilaris. Vrijdag 15 september Vlak voor het sluiten van de transfermarkt wordt de overgang van Dani naar Benfica definitief beklonken. Dani zal naar verwachting over twee weken zijn debuut maken bij de Portugese club. Zondag 17 september In Alkmaar verliest Ajax zijn uitwedstrijd tegen AZ met 3-2. Doelpuntenmakers aan Amsterdamse zijde zijn Richard Knopper en Tomas Galasek. Maandag 18 september Co Adriaanse geeft een openhartig interview in het Amsterdamse tv-programma Godenzonen. Naar aanleiding van de nederlaag tegen AZ zegt hij onder andere dat veel spelers een gebrek aan winnersmentaliteit hebben. Dinsdag 19 september Op de Olympische Spelen plaatsen zowel Amerika als Nigeria zich voor de kwartfinale. Amerika, met John O'Brien in de basisopstelling, wint met 3-1 van Koeweit en Pius Ikedia en Christopher Kanu boeken met Nigeria een 3-2 overwinning op Australië. Woensdag 20 september Australië en Zuid-Afrika worden beide uitgeschakeld in het Olympische voetbaltoernooi. De ploegen van respectievelijk Jason Culina en Aaron Mokoena verliezen van Honduras en Slowakije. 4 Ajax sluit een driejarig sponsorcontract met Siemens Mobile Telephones. Belangrijk onderdeel van het contract is een internationale WAP-sevice met clubnieuws en uitslagen. Donderdag 21 september Na bijna zes maanden blessureleed maakt Nikos Machlas zijn rentree op de voetbalvelden. Met Ajax 2 komt hij in actie tegen de reserves van SC Heerenveen. Door doelpunten van Hersi (2x) en Hosé wordt het duel met 3-2 gewonnen. Vrijdag 22 september Zonder de gepasseerde Aran Winter (bank) en Richard Witschge (tribune) begint Ajax aan zijn thuisduel tegen RBC. Dankzij doelpunten van Chivu en Gronkjaer wint het jonge elftal - de gemiddelde leeftijd is 22 - met 2-0. Jeugdspeler Serginho Greene tekent een vierjarig contract bij Ajax. De 18-jarige verdediger speelt in de A1. Zaterdag 23 september Op de Toekomst vindt de finale plaats van het Kelloggs Ajax Voetbalfeest. Tezamen met Aron Winter, Petri Pasanen, Richard Knopper, Richard Witschge en Stanley Menzo strijden verschillende teams om de felbegeerde beker. Onder leiding van Richard Knopper is het uiteindelijk de formatie uit Apeldoorn die de prijs in de wacht sleept. Maandag 25 september Voor de tweede achtereenvolgende keer maakt Nikos Machlas deel uit van Ajax 2. Het duel tegen het schaduwelftal van Vitesse verloopt weinig succesvol. De ploeg van Jan Olde Riekerink wordt niet alleen met 6-2 verslagen, maar eindigt het duel ook met 9 man. Stuut en Yakubu worden met respectievelijk 2 keer geel en direct rood van het veld gestuurd. Na afloop van het duel wordt de spelersbus bekogeld, maar omdat er slechts twee buitenste ramen van de dubbele beglazing sneuvelen, raakt er niemand gewond, f John O'Brien is de enige Ajacied die nog in actie komt op de Olympische Spelen. De penaltyreeks die de spannende kwartfinale tegen Japan moet beslissen, wordt door de Amerikanen gewonnen. Pius Ikedia en Christopher Kanu kunnen Sydney verlaten. Nigeria verloor in de kwartfinale met 4-1 van Chili. Dinsdag 26 september De Olympische droom van John O'Brien is ten einde. In de halve finale van het voetbaltoernooi wordt Amerika uitgeschakeld door Spanje. Een bronzen plak is het hoogst haalbare voor O'Brien. Om die prijs strijdt Team USA vrijdag tegen Chili. Het Nederlands elftal onder de zestien speelt met 1-1 gelijk tegen IJsland. De jonge Ajacieden Waterman, MacDonald, Sneijder, Hellings en Rustenburg AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 64