De vleugels waren op dreef tegen Roda JC. Wamberto liet Vrede regelmatig de hielen zien. Bobby Haarms zat op de F-Side bij het duel tussen Ajax en Roda JC. De voormalige hersteltrainer vermaakte zich opperbest. daarmee te beginnen, werd eerst afscheid genomen van de leden die zouden aftreden. Jan van Dijk, Rob Been en Rob van Zoest werden door de voorzitter bedankt voor hun jarenlange inzet voor de club. Klaas Nuninga was inmiddels doorgestoten tot het bestuur van de club en daardoor moest ook zijn plaats binnen de ledenraad worden ingevuld. De verkiezingen voor de nieuwe ledenraad wezen vervolgens uit dat de vier opengevallen plaatsen zullen worden ingenomen door Reinier van Dantzig, Mark Geestman, Jerry Kisoor en Ernst Ligthart. In de rondvraag kwamen vele onderwerpen van uiteenlopende aard aan de orde. Zo werd verzocht of de spelers van het eerste elftal zich na afloop van een wedstrijd ook eens in het ledenrestaurant zouden kunnen laten zien en gaf Arie van Os uitleg over de gang van zaken bij het aan- en verkopen van spelers. Daarnaast viel het bestuur een applaus ten deel voor de prachtige festiviteiten rondom het 100-jarig bestaan. Vervolgens kregen de aanwezigen uitleg over het samenwerkingsverband met Haarlem en gaf de Commissie 2000 toelichting op haar rapport. Tot slot werd uitgelegd waarom niet alle donateurs bij het 100-jarig bestaan werkend lid van Ajax zijn geworden. Andere vragen en opmerkingen hadden onder andere betrekking op de verrichtingen van het eerste elftal, de buitenlandse deelnemingen, het opheffen van een aantal commissies binnen de ledenraad en de verhouding tussen de NV en de verenging. Het laatste woord was aan Arie van Eijden, die opmerkte zeer verheugd te zijn dat hij na vijf jaar en negen maanden weer op het oude nest was teruggekeerd. Hij stelde voor om het voortaan niet meer over de Ajax NV te hebben, maar alleen te praten over de club Ajax, zoals dat altijd is geweest. Grote bijval viel hem ten deel en met dank voor ieders komst werd de vergadering rond elf uur gesloten. Prima winst Op de vrijdag na de Ledenvergadering speelde Ajax weer eens een competitiewedstrijd in de Amsterdam Arena. Roda JC kwam op bezoek en aan die ploeg had Ajax geen prettige herinneringen. De resultaten uit het vorige seizoen waren stuk voor stuk negatief. Maar liefst drie keer moesten de onzen toen het onderspit delven tegen de mensen uit Limburg, die er nu eenmaal een systeem op nahouden dat Ajax slecht ligt. Maar een gewaarschuwd man telt voor twee en Ajax moest winnen om niet in het 'rechter rijtje' terecht te komen. Roda was na zes wedstrijden nog ongeslagen, dus kon het duel vooraf als een zware dobber worden gezien door Ajax. Met hetzelfde team als tegen Vitesse hoopte de ploeg zijn negende competitieduel van het seizoen tot een goed einde te brengen en die belangrijke missie werd volbracht. Ajax won de wedstrijd ruimschoots en overtuigend. Het had eigenlijk geen kind aan Roda en dat bleek ook uit het voorspoedige scoreverloop. Al na een kwartier werden de gasten uitgespeeld en was het Galasek die op aangeven van Van der Gun de score kon openen. Nadat Machlas was gevloerd, kon Chivu vanaf de penaltystip de 2-0 binnenschieten. De 3-0 viel na een kwartier in de tweede helft dankzij een prachtige lob van Rafael van der Vaart, die zich ook nu weer prima manifesteerde. In het laatste half uur vielen er nog drie goals, waarvan twee voor de gasten. De laatste goal van Ajax was echter het meest opzienbarend. Met zijn razendsnelle acties en dribbels bracht invaller Pius Ikedia niet alleen weer wat leven in de brouwerij, maar vanuit zo'n actie lepelde hij de bal ook op de lat. De eveneens ingevallen Brutil Hosé had vervolgens geen moeite om de rebound met het hoofd te benutten. De 4-2 einstand was niet alleen een lekkere uitslag, maar moest bovendien goed zijn voor het zelfvertrouwen van de ploeg. Dat fluitist Luinge het nodig vond om in de eerste helft binnen acht minuten vier gele kaarten uit te delen, zegt meer over hem dan over de hardheid van het spel. Zoveel onreglementaire acties kende de wedstrijd namelijk niet. Toch zal het publiek redelijk tevreden naar huis zijn gegaan. Met de overwinning nestelde Ajax zich op een 'virtuele' vierde plaats op de ranglijst. Waar de club precies staat, zal echter pas blijken als de andere clubs hun achterstanden hebben ingehaald. Maar gezien het competitieverloop zal dat nog wel even duren. AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 62