Ik hou van Ajax en als je van iemand houdt, dan doe je daar alles voor!' Nieuwe teleurstelling Na een weekje rust vanwege de kwalificatieduels die het Nederlands elftal moest afwerken tegen Cyprus en Portugal ging de vaderlandse competitie weer verder. Op 15 oktober trof Ajax koploper Vitesse in Arnhem. Vooraf leek een goed resultaat voor Ajax op z'n minst heel lastig haalbaar en die verwachting werd bewaarheid. Ajax verloor met 3-2, maar deed dat wel in een spectaculair en zeer aantrekkelijk duel. Vitesse speelde op, en soms zelfs over, het randje, maar Ajax kon redelijk overeind blijven. De ploeg kwam zelfs met 2-1 voor te staan, maar moest vervolgens te veel tegenslag overwinnen om een punt weg te slepen. Na een snelle achterstand kopte Nikos Machlas zijn ploeg langszij. Na de rust bracht Cristian Chivu Ajax vanaf de penaltystip op voorsprong. Kort na deze treffer had Ajax opnieuw recht op een strafschop, maar scheidsrechter Jol durfde die beslissing niet opnieuw te nemen. Ook verzuimde hij twee spelers van Vitesse met rood van het veld te sturen en die momenten bleken cruciaal voor het verdere verloop van de wedstrijd. In de De teams van Ajax en Germinal poseren voorafgaand aan het openingsduel van het gerenoveerde stadion van de Belgische zusterclub. Moment uit de wedstrijd tussen Germinal Beerschot Antwerpen en Ajax. Door een treffer van Wamberto won Ajax met 1-0. wedstrijdverslagen werd de fluitist evenwel geprezen voor zijn optreden: 'Jol durft op de grens te fluiten en levert daarbij een grote bijdrage aan het tempo en dus de amusementswaarde van een wedstrijd.' Het is maar hoe je het bekijkt. Dankzij een fraai genomen vrije trap en een defensieve fout boog Vitesse de stand uiteindelijk om naar 3-2. Op de valreep kreeg Aron Winter nog een mooie kans om de stand opnieuw recht te trekken, maar helaas lukte dat niet. Opmerkelijk was het optreden van Rafael van der Vaart, die zich ondanks zijn jonge leeftijd ogenschijnlijk gemakkelijk staande hield in het geweld van de wedstrijd. 'Agressie is nooit de kracht van Ajax geweest en dat zal het ook nooit worden,' mompelde onze trainer na afloop. Ook hij was zeer teleurgesteld over het resultaat van de wedstrijd. Toch had Ajax wel gedaan wat het moest doen: zoveel mogelijk strijd leveren voor een zo goed mogelijk resultaat. Helaas lukte het weer niet om een uitwedstrijd te winnen. Op dat Vitesse-spits Bob Peeters was niet echt gevaarlijk tegen Ajax. Cristian Chivu had hem aardig in de tang. AJAX MAC.A7INF DECEMRFR 7 000 punt is het dus nog even wachten op betere tijden. Ledenvergadering Op 16 oktober vond de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering plaats. In zijn openingswoord herinnerde voorzitter Van Praag de vele aanwezige leden en donateurs nog eens aan de roerige tijden die achter ons liggen. Uiteindelijk heeft een en ander geresulteerd in de aanstelling van de Commissie 2000. De aanbevelingen die deze commissie heeft gedaan, zijn inmiddels grotendeels uitgevoerd. Zo werd het bestuur teruggebracht naar drie mensen. De bestuursleden Donald Feldmann en Jaap Ellerbroek traden af. Uiteraard werden zij met applaus bedankt voor hun bewezen diensten. Gelukkig kon de voorzitter memoreren aan de jonge talenten die de kans krijgen zich in het veld te manifesteren. Het is een teken dat de club steeds meer teruggaat naar zijn 'roots' en het daarbij vooral zoekt binnen de eigen opleiding. Daardoor zal het clubgevoel naar verwachting steeds meer terugkeren. Na de behandeling van de jaarverslagen over het afgelopen jaar stond de verkiezing voor de ledenraad op de agenda. Alvorens 61

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 61