Als zo vaak valt de eerste goal dan juist aan de andere kant en dit keer was het niemand anders dan Johnny Bosman. Het kwam Ajax niet slecht uit dat de AZ-spits op de bank was begonnen, want Bosman scoort altijd tegen Ajax. Toen de voormalige Ajacied na een kwartiertje inviel, was het wachten dan ook op zijn doelpunt, dat uiteindelijk tien minuten na zijn entree viel. 'Met Johnny Bosman in onze ploeg hadden we de wedstrijd gewonnen,' zou Co Adriaanse na afloop zeggen. 'Het verschil zat in de lengte. Wij verloren voorin alle kopduels.' Gelukkig bracht Richard Knopper de stand snel in evenwicht, maar tegen het droomschot van Robin Nelisse op het doel van Fred Grim was niets of niemand bestand. Na de rust leek alles aanvankelijk nog goed te komen. Met debutant Petri Pasanen voor Ferdi Vierklau in de ploeg viel al snel de gelijkmaker via het hoofd van Tomas Galasek. Halverwege de tweede helft kwam AZ echter opnieuw op voorsprong, waarna Ajax niet meer de kracht kon opbrengen de Petri Pasanen speelde niet slecht in Alkmaar, maar moest toch toestaan dat directe tegenstander Nelisse scoorde. achterstand weg te werken. Daarvoor ging er te veel mis, had de ploeg te veel balverlies en was er voorin onvoldoende stootkracht om de verdediging van AZ te ontrafelen. Co Adriaanse reageerde na afloop gelaten, maar over de acht verliespunten in vijf wedstrijden kwam hij feller uit de hoek: 'Dat is dramatisch voor een team dat serieus wil meestrijden om de AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 53