Het talent ontluikt! van der Vaart Ondanks alle loftuitingen blijft Rafael van der Vaart opmerkelijk koel. Debuut in het eerste elftal? Hartstikke mooi, zo redeneert hij, maar niets om je extra druk om te maken. Interlands met Oranje onder 18 jaar? Omdat hij zich al jaren in zowel het shirt van Ajax als het Oranje-tricot mag hullen, kijkt de Heemskerker ook daar niet meer van op. Smachtende fans op jacht naar zijn handtekening? De omgang met de media? Opmerkelijk zelfbewust laat Van der Vaart alles rustig op zich af komen. De 17-jarige middenvelder in de selectie van Co Adriaanse draagt het predikaat 'Grootste Talent van Ajax' met verve. De belofte wil niets liever dan voetballen! Snel, goed, mooi en... volwassen. De voetbalgqden zijn Van der Vaart de I laatste maanden gunstig gezind. Sinds zijn f debuut op 19 april van dit jaar in de competitiewedstrijd tegen FC Den Bosch duikt de lichjflBige linkshalf steeds frequenter op in het vlaggenschip van de AFC Aja|j D# belofte maakte een crdiensteliik, maar zeker geen makkelijk debuut. Daarvoor gebeurde er die bewuste ^^^nsdagavond te veel in het met ruim 5.000 belangstellenden gevulde Bossche stadion. Niks debuteren in een geolied draaiend elftal; het matige Ajax-spel van die avond dreef trainer Hans Westerhof tot emoties die niemand ooit van de oefenmeester had gezien. Debutant Van der Vaart speelde van de eerste tot en met de negentigste minuut mee en hield het hoofd fier boven water. Zijn zwalkende AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000 AJAX 2 door Ronald Jonges foto's Louis van de Vuurst club daarmee een spaarzaam lichtpuntje bezorgend in roerige tijden. Dat de linkshalf ten tijde van zijn vuurdoop de leeftijd van een B-junior heeft, valt geen moment op. Zelfs niet in de duels met fysiek sterkere en 'iets' oudere opponenten als Fred van der Hoorn, Henk Vos of Harry van der Laan. Zelf omschrijft hij de dag van zijn debuut als 'hartstikke mooi'. Het is de jonge Ajacied ten voeten uit. Gewoon hartstikke 39

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 39