Foto: Archief Ajax als grote attractie de vijver, z'n grootste trots, inclusief verlichting. Robert Heukels en Mark van den Heuvel in Sportweek van 3 oktober Het is jammer, maar helaas: ook in de toekomst zullen voetballiefhebbers het gewoon moeten doen met gemeenplaatsen en clichés. Het enige verschil is dat ze die waarschijnlijk tegen betaling via internet zullen vernemen en niet via krant, televisie of radio. Lang leve de vooruitgang. Erik Brouwer in Het Parool van 7 oktober We zien Chivu scoren in de laatste minuut tegen MW, in gestrekte draf gaat het naar de dug-out, waar De Goede Beul innig wordt omhelsd. Weer verspert een keelbrok de doorgang. Wat een prachtige documentaire. De lichten gaan aan. Diepe zucht. Sigaret. 'Hoe vond je het, snuit?' Heel mooi Bob. 'Goed zo snuit.' Edwin Struis in Sportweek van 10 oktober als analist naast zich weet en het duo Sierd de Vos/Willem Kieft als commentatoren bij de wedstrijd. Het zijn bepaald geen halve maatregelen, en dat voor een competitiewedstrijd. Van Hanegem moppert een beetje dat Adriaanse Van der Meyde niet heeft opgesteld. Adriaanse zelf maakt overigens een bijzonder ontspannen indruk tijdens het gesprekje voorafgaand aan de wedstrijd. Hij laat dezelfde elf spelen als tegen Vitesse, 'omdat we toen helemaal niet slecht speelden.' Van Hanegem noemt Van der Vaart een 'echte nummer 10'. Een beter compliment uit de mond van de meester lijkt me voor de jonge Ajacied niet denkbaar. De Kromme windt zich op over de 'typische Ajax- cultuur.' Hij vraagt zich openlijk af wat dit betekent. 'Hier zeggen ze dat je op 9 speelt, maar waarom zeggen ze niet gewoon: je speelt in de spits. En trouwens (doelend op Pasanen) er loopt hier ook een gast rond die op 32 speelt. Volgens mij zijn ze hier het plezier een beetje kwijt.' Sierd de Vos is tijdens de wedstrijd de jolige commentator, met Kieft als kritische beschouwer ernaast ('Normaal loopt een bal door in een avondwedstrijd, maar op deze mat remt hij af). Beide commentatoren zijn het er al snel over eens dat we getuige zijn van een prachtige wedstrijd, met de 1-0 van Galasek als verdiende voorsprong voor Ajax. Zelf schrik ik zo nu en dan van de hachelijke momenten die zich voor het doel van Grim afspelen, daarom ben ik extra blij als Chivu in de 35ste minuut 2-0 maakt uit een strafschop. Van Hanegem heeft het in de rust over een aardige wedstrijd. Hij vindt dat Roda tactisch erg slecht in elkaar steekt en roemt Cedric van der Gun. Van Hanegem vergelijkt dit Ajax met de ploeg die zo goed speelde in de seizoensvoorbereiding. Hij vindt de Machlas van nu veel zelfverzekerder dan de Machlas van het vorige seizoen. Na rust excelleert Van der Vaart en onderstreept hij dit met een prachtig doelpunt (3-0). Ik juich, terwijl ik nog steeds liggend vanaf mijn bed de wedstrijd volg. Kieft roemt het gevoel waarmee Van der Vaart de bal in het doel lobt. Het vierde Ajax-doelpunt is van Hosé, na een knappe actie van Ikedia. De Vos: 'Kijk eens AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000 177

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 177