Zeilster Margriet Matthijsse is zo arrogant als het oude Ajax bewogen om dagelijks die stinkfile bij Nieuwerbrug te mogen blijven trotseren. Jan D. Swart in de Feyenoord Krant van 26 september Ik ga niet zeggen dat ik het leuk vind dat Beenhakker bij Ajax zit. Dat weet hij zelf ook. Maar ik vind het in zijn geval minder shockerend dan wanneer ik zou horen dat Gerard Cox een schnabbel in de Arena zou aanvaarden, wat ik overigens nooit zie gebeuren, laat ook dat gezegd zijn voordat daar nu weer misverstanden over ontstaan. Jan D. Swart in de Feyenoord Krant van 26 september Verguisd als basisspeler, bejubeld sinds hij geblesseerd raakte. Na iedere nederlaag rees zijn ster een beetje meer. Hoe langer hij weg was, hoe groter hij werd gemaakt. Nikos Machlas probeerde het donderdag voorzichtig in Ajax 2. Zijn rentree nadert, de mythe is bijna voorbij. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 27 september Of speelt Feyenoord zo weinig omdat het dan al rond kerstmis landskampioen zou zijn? Kees Jansma in Voetbal International van 27 september Nu dat rottige scoren nog. Mocht het zo ver komen, dan doet Machlas dat in een shirt met rugnummer 19. Nummer 9 was immers vergeven aan Arveladze en nummer 14 van een eerere Algemeen Dagblad van 30 september verlosser zag Machlas gek genoeg niet zitten. Wat dat betreft blijft Machlas natuurlijk Machlas. Rim Vóórhaar in Het Parool van 28 september Pasanen, De Cler, Van der Vaart, Van der Meyde, Van Bergum, Bobson zijn in Europa geen namen die bij iedere Europese voetbalmakelaar en manager op het puntje van de tong liggen. Bart Vlietstra in Spits van 29 september Ik heb me dood geërgerd aan de manier waarop Leo Beenhakker in de Nederlandse kranten is weggehoond toen hij voor Ajax koos. Hij heeft ons het laatste kampioenschap geschonken. Hij heeft ons een paar jaar van leuk voetbal voorzien en wanneer het zijn eigen teksten betrof voor amusement gezorgd. L.J. de Hond in de Feyenoord Krant van 3 oktober Co Adriaanse kijkt niet op een metafoortje meer of minder. Vorige week, na een dappere poging om Richard Witschge en Aron Winter te prikkelen, maakte Adriaanse de vergelijking met een tuin. 'Aan het einde van de zomer lijkt het zonde om de rozen te snoeien,' zei hij, 'maar als je het doet worden ze volgend jaar alleen maar mooier.' Of woorden van gelijke strekking. De boodschap was in ieder geval duidelijk: niemand is meer veilig, het grote snoeien is begonnen. Adriaanse heeft zijn liefde voor het tuinieren nooit verzwegen. Zo heeft hij zijn eigen tuin helemaal zelf ontworpen en aangelegd. Met omdat Henk een gezellige gesprekspartner is, drink ik graag een biertje met hem mee als ik bij hem in de uitzending ben om over het schaaktoernooi te praten. Jan Timman, een van de deelnemers aan het schaaktoernooi, vindt Henk ook een 'goede kerel' en zegt dus altijd 'ja', als deze hem vraagt om in de studio over het toernooi te praten. Ik denk niet dat Timman net zo graag 'ja' zegt tegen een vergelijkbaar programma in het westen van het land. Want dan worden er natuurlijk ook lastige vragen gesteld. Henk vraagt: 'Zeg Jan, klopt het nou dat ik van iemand hoorde dat je Hoogeveen zo leuk vindt?' Jan antwoordt: 'Jazeker. Ik ervaar de ruimte bij het fietsen als zeer prettig.' Henk sluit daarop enthousiast de uitzending af en spreekt de hoop uit dat Jan nog vele jaren naar Hoogeveen komt. In al deze gemoedelijkheid blijkt het voor mij moeilijk om het voetbal te volgen. Ik neem kennis van de uitslag van Vitesse - Ajax (3-2), maar voel op geen enkele wijze de behoefte om wedstrijdbeelden te zien. Ik volsta met het lezen van verslagen in de kranten, maar sla deze dicht als ik cynisme aantref. Niet dat ik dit niet begrijp of begrijpen wil, maar ik heb gewoon geen zin in al die negatieve verhalen. Daarvoor is de omgeving waarin ik me bevind net even te anders. Bovendien baal ik van de einduitslag. Maar dit stukje moet af. Dat is iets waar ik niet onderuit kan. Ook al groeit het gras hier nog zo mooi, ik moet en zal de lezer iets meedelen over Ajax en de media. En om nu uitsluitend te berichten over mijn gezellige sessies bij Radio Hoogeveen, dat voert te ver. Ook zal het de lezer van dit Magazine waarschijnlijk worst wezen als ik vertel dat de kerkgangers in Dwingeloo op zondag al om half elf de bierfles openen in het plaatselijke restaurant/café aan het dorpsplein. Daarvoor zijn immers tv- programma's met correlatienummers. Kortom, het wordt tijd om te voetballen. In mijn hotel hebben ze Canal-h Het is de avond van Ajax - Roda JC en ik heb wel zin om te kijken. Nog nooit gezien hoe ze bij Canal-l- een live-wedstrijd verslaan. Het lijkt wel Champions League, met een verslaggever op het veld, een studiopresentator die Wim van Hanegem AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000 175

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 175